افتتاح نمایشگاه عکس،پوستر و اسنادِ تئاتر فجر

با حضور مدیرکل هنرهای نمایشی، نمایشگاه عکس،پوستر و اسناد چهل دوره جشنواره تئاتر چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر افتتاح شد.

به گزارش ستاد خبری چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، جمعه15بهمن نمایشگاه عکس، پوستر و اسنادِ چهل دوره جشنواره تئاتر با حضور« قادر آشنا» مدیر کل هنرهای نمایشی،«حسین مسافر آستانه» دبیر جشنواره و «مجید رجبی معمار» مدیر عامل خانه هنرمندان در خانه هنرمندان ایران افتتاح شد.

افتتاح نمایشگاه عکس،پوستر و اسنادِ تئاتر فجر

حسین مسافر آستانه در ابتدای این مراسم در جمع هنرمندان و اصحاب رسانه گفت: «به روال چند سال گذشته، با هدف تعامل بین حوزه هنرهای تجسمی و تئاتر، مسابقه و نمایشگاه عکس و پوستر تئاتر را در جشنواره برگزار می‌کنیم. برگزاری مستمر این دو بخش در چند سال اخیر به اذعان اهل فن در حوزه گرافیک و عکس به ارتقا کیفی این دو حوزه در عرصه تئاتر انجامیده است.به جز زحماتی که دوستان ما در برخی دوره‌های جشنواره در قبل از سال 87 برای این حوزه کشیده‌اند، به صورت مستمر از سال87 بخش عکس و از سال88 بخش پوستر جزئی از جشنواره تئاتر فجر بوده‌است. از آقای مهدی آشنا مدیر این دو بخش و همکارانشان تشکر می‌کنم.»

پرداختن به خود جشنواره، یکی از اهداف جشنواره‌ی چهلم تئاتر فجر

او در ادامه گفت: «در مورد نمایشگاه اسناد چهل دوره جشنواره مایلم با این مقدمه شروع کنم؛ این نمایشگاه یکی از سه ساحت بخش پژوهش جشنواره امسال است که محوریت آن پرداختن به خودِ جشنواره است. ساحت اول ترجمه کتاب«راهنمای جشنواره‌های بین المللی تئاتر: مجموعه مقالات کمبریج» است که به بررسی نظری پدیده جشنواره با نمونه‌های مطالعاتی از جشنواره‌های شاخص سراسر جهان می پردازد که انشالله در روزهای آینده از سوی انتشارات نمایش به چاپ می‌رسد.»

دبیر چهلمین جشنواره تئاتر فجر افزود: «ساحت دومِ بخش پژوهش «فاز نخست تاریخ شفاهی جشنواره تئاتر فجر» است که به گفت‌وگو با دبیران و دست‌اندرکاران ادوار مختلف جشنواره می‌پردازد و به تدریج از طریق تلویزیون تئاتر ایران در دسترس علاقمندان قرار می‌گیرد. و ساحت سوم بخش پژوهش امسال که امروز به خاطر آن در خدمت شما هستیم، نمایشگاه اسناد چهل دوره جشنواره تئاتر فجر است که با توجه به محدودیت‌های فیزیکی عرضه، تعداد اسناد محدودتری به نمایش در آمده اما اسناد بیشتر پس از پایان این نمایشگاه به صورت مجازی در تلویزیون تئاتر ایران به تفکیک هر دوره در دسترس علاقمندان خواهد‌بود. بنیاد این نمایشگاه مبتنی بر تحقیقات گسترده در جزئیات ادوار جشنواره بوده و برای آن زحمات زیادی کشیده شده‌است. من از دوستان جوان دبیرخانه در برگزاری این نمایشگاه آقای علیرضا قربانی مسئول نمایشگاه و همکارانشان تشکر می‌کنم.
چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از ۱۴ تا ۲۶ بهمن به دبیری حسین مسافرآستانه برگزار و اخبار آن در سایت fitf.ir در دسترس است.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.