خانه هنرمندان ایران
خانه هنرمندان ایران

انتقال فعالیت‌ خانه هنرمندان ایران به فضای مجازی

در حاشیه افتتاحیه ۶ نمایشگاه جدید در خانه هنرمندان ایران و شروع مجدد مجموعه‌های فرهنگی و هنری با بهتر شدن وضعیت کرونا، مجید رجبی معمار مدیرعامل در خصوص انتقال فعالیت‌ خانه هنرمندان به فضای مجازی اینگونه گفت: «کرونا صرف‌نظر از آسیب‌های اقتصادی، لطمه روحی بزرگی به مردم زده است. ابتلای حدود ۱۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان به کرونا و فوت بیش از دو میلیون نفر، آماری تلخ و عجیب است، اما احساس یاس و افسردگی که از این بیماری به جا مانده، نگران کننده‌تر است. کرونا به همه حوزه‌ها از فرهنگی و هنری گرفته تا سیاسی و اقتصادی آسیب زده است.»

وی ادامه داد: «وظیفه متولیان فرهنگ و هنر این است که برای جبران این لطمه‌ها فکر چاره‌ای باشند چون با جهش یافتگی ویروس بنظر می‌رسد که ما همچنان درگیر کرونا هستیم. بنابراین باید تلاش کنیم و در این شرایط سخت از همه فرصت‌ها برای حفظ حیات فرهنگ و هنر و رشته‌های مختلف بهره برده و به هیچ وجه مغلوب این شرایط نشویم.»

رجبی معمار بیان کرد: «مشکلات ناشی از کرونا به فعالیت‌های خانه هنرمندان ایران هم رسید، که ما برای ادامه فعالیت‌ها در بستری امن، آن را به فضای مجازی منتقل کردیم. خانه هنرمندان در فضای مجازی به گفتگوهای زنده و برخط در رشته‌های تجسمی، شعر و ادبیات، تئاتر و سینما، پژوهش و مباحث نظری فلسفه هنر، موسیقی و… می پردازد و مباحث تخصصی را با حضور هنرمندان و کارشناسان پیش می‌برد.»

وی افزود: «این گفتگوهای زنده که در حال حاضر به روزی یک ارتباط رسیده، دایره مخاطبان را وسعت بخشیده است. برای کسانی که گفتگوی لایو را از دست داده‌اند، انتشار آن در صفحه اینستاگرام خانه هنرمندان بسیار مناسب است.»

علاوه بر صحبت درباره‌ی انتقال فعالیت‌ خانه هنرمندان به فضای مجازی، آقای رجبی معمار به توضیح درباره افتتاحیه ۶ نمایشگاه جدید هنری در خانه هنرمندان ایران پرداخت و گفت: نمایشگاه «مرزی برای دیدن» در گالری میرمیران با نمایش آثاری از خانم سارا کاوه به موضوع پاسپارتو و قاب‌ها می‌پردازد. در نمایشگاه «بالقلم» آثاری با آب مرکب و قلم مشکی خواهید دید، آقای حسین تیکدری نژاد از هنرمندان استان کرمان با بیش از ۸۰ اثر در این نمایشگاه حضور دارند.

در نمایشگاه «نگاهی دیگر» شاهد نمایش آثاری از هنرمندان اوتیسم و خانم ندا شیرازی و آقایان علیرضا علامه زاده و وحید سپهراد در گالری «تابستان» خواهیم بود. بخشی از این آثار در نمایشگاه محوطه بیرونی هم به نمایش درآمده است. خانه هنرمندان ایران همواره تلاش می‌کند که به گروه‌های خاص توجه ویژه داشته باشد.

آقای ابراهیم برفرازی که چند سالی بود نمایشگاهی برگزار نکرده بود، به دعوت خانه هنرمندان ایران آثارش را در نمایشگاه «مرثیه‌ای برای یک رؤیا» نمایش داده‌ است. خانم فاطیما حسینی هم که جوایز ملی و بین‌المللی متعددی دریافت کرده‌اند، عکس‌هایی از زنان افغان را در نمایشگاه «زیبایی در جنگ»در گالری ممیز خانه هنرمندان ایران به نمایش گذاشته‌است. این نمایشگاه‌ها تا ۳۱ خرداد ماه دایر است و احتمال تمدید در مورد ان ها وجود دارد.

علاقمندان می‌توانند تا ۳۱ خرداد همه روزه به جز شنبه‌ها از ساعت ۱۵ تا ۲۱ از این6 نمایشگاه بازدید کنند.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.