انجمن صنفی طراحان گرافیک

نامه اعتراض‌آمیز انجمن طراحان گرافیک ایران به وزیر پیشنهادی

به گزارش روزرنگ، در ادامه اعتراضات انجمن های مختلف هنری نسبت به برنامه و دیدگاه های وزیر پیشنهادی دولت جدید برای وزارت ارشاد، انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران نیز اعتراض خود را با انتشار نامه‌ای در وبسایت خود اعلام کرد.

متن نامه منتشر شده از این قرار است:

به نام آنکه همه چیز از اوست
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
جناب آقای ابراهیم رئیسی؛

با سلام و درود و آرزوی توفیق و بهروزی برای شما

شاید بهتر بود در زمانه‌ای که سنگ بلا از هر سو باریدن گرفته و پاندمی کرونا از یک طرف، خشکسالی و کم آبی از سوی دیگر و علاوه بر اینها سختی‌های معیشت، مردمان صبور کشورمان را هرچه بیشتر در تنگنا و دشواری قرار داده، می‌توانستیم در نامه‌ای، همه را دعوت به همدلی و تلاش و نیز مهربانی با یکدیگر برای گذشتن از این ورطه هولناک کنیم، اما دریغ که گویی این همه دغدغه برای ذهن خسته‌مان کافی نبود که با شروع به کار دولت جدید، در مدت کوتاهی، نگرانی‎هایی افزون بر آن پیش آمده است. و البته حق آن است که شما به عنوان رئیس جمهور کشورمان بیش از همه کوشش کنید تا از این نگرانی‌ها کاسته شود.

یکی از مواردی که پس از معرفی کابینه شما به شدت ذهن هنرمندان کشور را آشفته ساخته و موجب حیرت جامعه هنری کشور شده، برنامه‌ای است که کاندیدای پیشنهادی شما برای تصدی پست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر کرده است. جدای از تناقضات و اشتباهات فاحشی که در متن این برنامه مشاهده می‌شود، که طرح آنها مجالی بسیار طولانی می‌طلبد، اشاره به چند نکته اساسی از سوی شما به کاندیدای مورد نظرتان برای پست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بسیار ضروری است و ما انجمن‌های تجسمی از شما انتظار داریم که به نمایندگی از ما هنرمندان تجسمی، به عنوان بخشی از جمهور کشور که شما ریاست آنان را بر عهده دارید، به صراحت این نکات را به مدیر منتخب خود بگوئید که:
1- هنرمندان امروز این سرزمین، پرورده 43 سال حکومت جمهوری اسلامی ایران هستند و حاصل سیاستگذاری رهبری کشور در این دوره و اجرای آن سیاست‌ها توسط مسئولانی که از دل فرآیندی کاملا تدبیر شده و از بین معتمدین درجه یک این حاکمیت، پس از گذشتن از انواع سنجش‌ها برای اجرای این سیاست‌ها برگزیده شده‌اند. مدیریت جدید کشور نیز در ادامه آنچه در این 43 سال اتفاق افتاده قرار دارد، چرا که همچنان این حکومت جمهوری اسلامی است که مستقر است و تغییر مدیریت اجرایی کشور در ادامه تغییرات قبلی است.

2- لازم است که به مدیر منتصب خود بفرمائید که هنرمندان کشور، کارمندان وزارتخانه متبوع ایشان نیستند بلکه همچون دیگر مردم این سرزمین ولی‌نعمتان ایشانند و لازم است که اگر برنامه‌ای برای وزارتخانه خود طرح می‌کنند، با مشورت و صلاحدید همینان باشد، چرا که برای اجرای این برنامه‌ها، نیازمند همکاری هنرمندان هستند و نمی‌توان آنان را نادیده گرفت و از غیب، به یکباره برای اجرای برنامه‌های خود، هنرمندانی جدید ظاهر کرد.

3– قطعا و حتما لازم است که به مدیر منتخب خود یادآوری کنید در زمانه‌ای که تحولات منطقه و بخصوص آنچه در افغانستان می‌گذرد، حساسیت‌های افکار عمومی را نسبت به سخنان و رفتارها، بسیار بالا برده، باید با دقت و هوشیاری هر چه بیشتر بر گفتار و رفتارمان دقیق شویم که خدای ناکرده این شائبه پدید نیاید که تشابهی بین آنچه بعضی می‌گویند و قصد انجامش را دارند با آنچه این روزها در جوار ما رخ می‌دهد وجود دارد و عده‌ای، خوشحال از این رخدادها، در پی الگو برداری از آن هستند، زیرا این بزرگترین ضربه به شان و جایگاه کشورمان است و چه بسیارند آنانی که منتظرند از چنین اتفاقاتی برای بدنام کردن جمهوری اسلامی سود ببرند.

شکی نیست که ریاست جمهور محترم، خود پیش از این نامه، به دقت در چنین موضوعی رسیده بودند. لذا مطمئنیم که به دلیل همین ضروریات، به مدیریت منتخب خود تاکید خواهند کرد که برنامه پیشنهادی خود را پس بگیرند و در تعامل با هنرمندان کشور، برنامه‌ای جامع که از حمایت این قشر برخوردار باشد ارائه کنند.

امید که بلاگردان بلا از این خاک بگرداند و همه ما را در پناه خود نگاهبان باشد.

انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
نخستین ماسک شفاف دنیا با استاندارد N99+ که لبخند شما را پنهان نمی‌کند!