فوتوپیا

فوتوپیا: نسخه آنلاین و اینترنتی فتوشاپ که کار شما را راه خواهد انداخت!

برای بسیاری از ما پیش آمده است که در مواقعی خاص، نیاز مبرم و فوری به فتوشاپ پیدا کرده‌ایم؛ ولی به هر دلیلی به کامیپوتر و یا برنامه فتوشاپ دسترسی نداشته‌ایم؛ با وجود اینکه تا به حال اپلیکیشن‌های متعددی برای ویرایش تصاویر روانه بازار شده‌اند که قابلیت‌های مناسبی نیز داشته‌اند اما تاکنون هیچکدام از انها نتوانسته‌ جای فتوشاپ را به طور کامل پر کنند و تمام آن چیزی را که ما انتظار داریم بی عیب و نقص انجام بدهند.

خبر خوب اینکه خوشبختانه امروز می‌خواهیم ابزاری جالب و کاربردی با نام فوتوپیا (photopea) را معرفی کنیم که تا حد بسیار زیادی نیاز شما را به ابزارهای تخصصی تصویرسازی مانند فتوشاپ کم می‌کند و با کمک آن می‌توانید به صورتی کاملا رایگان و آنلاین به ویرایش عکس‌هایتان در فرمت‌های مختلف بپردازید.
در ادامه همراه روزرنگ باشید با معرفی این برنامه کاربردی:

فوتوپیا Photopea جایگزین آنلاین فتوشاپ

این ایده توسط فردی خلاق و با استعداد با نام Ivan Kutskir که متولد و ساکن اوکراین است ساخته شده است. سایت او با نام فوتوپیا photopea یک ایده‌ بسیار منحصر بفرد و ناب است که می‌توانید به صورت آنلاین به ویرایش یک تصویر و یا ایجاد یک پروژه بپردازید. نکته‌ جالب این ابزار این است که شما به بیشترین ابزارهایی که در فوتوشاپ وجود دارد نیز دسترسی خواهید داشت.

در ابتدا که به این سایت وارد می‌شوید، با دیدن محیط سایت، تصور خواهید کرد که با فوتوشاپ یا ایلوستریتور در حال کار کردن هستید اما این ابزار، تنها بسیار شبیه به این دو ابزار است.

فوتوپیا

نکته‌ قابل توجه در مورد فوتوپیا این است که این سایت کاملا آنلاین است و هیچکدام از تصاویری که در آن آپلود می‌کنید در جایی بارگزاری نمی‌شود. این بدین معنی است که اگر صفحه‌ مرورگر خود را ببندید، کار شما به طور کامل از دست خواهد رفت؛ بنابراین بسیار مهم است که پس از انجام هر کار، یک خروجی از آن بگیرید.

به دلیل نحوه کار فوتوپیا (Photopea)، می توانید بلافاصله آن را تقریباً در هر دستگاهی از جمله رایانه‌های شخصی با Windows 10 در حالت S یا حتی Chromebook باز کنید. این برنامه با فایلهای PSD نیز به خوبی کار می کند و همچنین از اکثر قریب به اتفاق قالبهای پرونده‌ای که طراحان و ویراستاران تصویر به آنها نیاز دارند پشتیبانی می کند.

مهمترین نقطه قوت Photopea این است که استفاده از آن در هر مکان بسیار ساده و آسان است و با پشتیبانی از ویرایش لایه‌ها و ذخیره یک فایل به عنوان فایل PSD ، با فایلهای PSD بسیار خوب کار می کند. این بدان معناست که شما می توانید فایلی را که در فضای ابری ، درایو USB یا هر دستگاهی دارید ، بگیرید و بدون نیاز به بارگیری چیزی ، سریع ویرایش را در هر دستگاه انجام دهید.

همچنین اگر یک طراح، مدیر تبلیغاتی و یا کاربرمعمولی هستید، Photopea  بسیاری از خواسته‌های شما را به راحتی برآورده می‌کند و می تواند طیف گسترده‌ای از ویرایش‌ها را کنترل کند که یادگیری آن نیز بسیار آسان است.

فوتوپیا

فتوپیا معایبی هم دارد!

اما این وب سایت معایبی هم دارد: اولا با ظاهر خوبی که همانند فتوشاپ دارد هنوز از بعضی قابلیت‌های فتوشاپ پشتیبانی نمی‌کند؛ مثلا اگر می‌خواهید روی تصویر خود افکت‌ها و فیلترهای متنوعی استفاده کنید در Photopea این کارها ممکن است به کامل بودن نسخه‌های جدید فتوشاپ نباشد.

همچنین اینکه شما قادر به ذخیره کردن تصاویر به طور خودکار در سیستم خود نیستید زیرا وبسایت قادر به بازنویسی بر روی تصاویر موجود در رایانه شما نیست فلذا باید تصاویر را به صورت دستی ذخیره کنید.

به طور خلاصه برای یک کاربر حرفه‌ای، Photopea قرار نیست جای فتوشاپ را بگیرد، اما در عوض، Photopea یک فتوشاپ همراه عالی برای شماست در زمانی که نیاز واقعا فوری به فتوشاپ در شرایط خاص دارید!

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.