لوگوی جدید فدراسیون فوتبال ایران
لوگوی جدید فدراسیون فوتبال ایران

لوگوی جدید فدراسیون فوتبال ایران برای شرکت در رقابت‌های جام جهانی رونمایی خواهد شد

به گزارش روزرنگ و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال احسان اصولی، عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال و رئیس کمیته بازاریابی و تلویزیون درباره فراخوان طراحی لوگوی جدید فدراسیون فوتبال گفت: یکی از مطالباتی که در فضای عمومی جامعه و بخصوص اهالی و نخبگان فوتبال وجود دارد، بحث لوگوی فوتبال است. در ادامه اظهار نظر احسان اصولی پیرامون لوگوی جدید فدراسیون فوتبال ایران را مرور خواهیم کرد.

فدراسیون فوتبال: در رقابتهای جام جهانی با لوگوی جدید شرکت می‌کنیم

همانطور که می‌دانید لوگوی فدراسیون فوتبال، نشان دهنده مجموعه هویتی و ارتباط برقرار کردن بامخاطب است. در همین راستا باید یک لوگوی مناسب و شکیلی را داشته باشیم. همانطور که می‌دانید لوگوی فدراسیون فوتبال در هرکشوری مبین بحث هویتی آن کشور بوده و کشور عزیزمان ایران نیز از این قاعده مستثنی نبوده و باید بهترین اثر که شاکله‌ای از هنر وهویت کشورمان است را در اختیار داشته باشیم.

وی در ادامه در خصوص اینکه اعضای هیات رئیسه و رییس فدراسیون فوتبال موافق تغییر لوگوی جدید فدراسیون فوتبال ایران هستند، گفت: این بحث در نشست هیات رئیسه مطرح و در نهایت با موافقت اعضا رو به رو شد و با دستور عزیزی خادم، رییس فدراسیون فوتبال مقرر شد تا اقدامات لازم در این خصوص گرفته شود. در واقع معتقدیم فوتبالی که 80 میلیون هوادار ملی دارد، باید پاسخی به جامعه هواداری فوتبال در ایران در خصوص این موضوع بدهد.

بر همین اساس تصمیم گرفته شد فراخوانی را در خصوص طراحی لوگوی فدراسیون فوتبال در فضای عمومی، رسانه و افکار عمومی منتشر و از همه اساتید، دانشجویان و علاقمندانی که در حوزه طراحی و خلق آثار هنری فعالیت دارند، دعوت کنیم تا در این فراخوان مشارکت کنند.

عضو هیات رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: پس از ارائه طرح‌ها به دبیرخانه، آثار جمع آوری و ممیزی شده و در نهایت لوگوی جدید فدراسیون فوتبال ایران توسط داوران و صاحب نظران، اساتید و حتی هواداران و اصحاب رسانه مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در پایان لوگوی جدید فدراسیون  انتخاب خواهد شد.

بدون شک طرح مد نظرمان فراخور با فرهنگ، تمدن و هویت کشورمان باید باشد چرا که جایگاه فوتبال ایران در سطح آسیا وجهان  حائز اهمیت است و باید یک لوگوی جدید داشته باشیم.

وی با بیان اینکه هدفمان این است در رقابتهای جام جهانی با لوگوی جدید شرکت کنیم، در ادامه افزود: از ظرفیت تمام علاقمندان وهواداران و هر کسی که در این حوزه ذوقی دارد، استفاده خواهیم کرد و در قالب فراخوان عمومی، آثار  به مسابقه گذاشته خواهد شد ودر نهایت به بهترین اثری که دریافت می‌کنیم، هیات داوری رای خواهند داد و به امید خدا با صعود تیم ملی فوتبال ایران به  جام جهانی قطر، با لوگوی جدید در این جام بزرگ شرکت خواهیم کرد.

وی در پایان گفت: ظرف چند روز آینده، متن فراخوان طراحی لوگوی جدید فدراسیون فوتبال ایران در سایت رسمی فدراسیون فوتبال و روزنامه‌های کثیر الانتشار منتشر می‌شود. مبادی تعریف شده‌ای را برای دریافت آثار و مشخصاتی که از لحاظ فنی دارد مطرح می‌کنیم و مجرایی را برای سوالات و نقطه نظرات شرکت کنندگان در نظر می‌گیریم تا قبل از بازیهای جام جهانی و صعود ایران به قطر، لوگوی جدید طراحی و منتشر شود  و  از نفراتی که مشارکت می‌کنند و در نهایت طرح منتخب  نیز تجلیل خواهیم کرد

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.