ونسان ونگوگ
ونسان ونگوگ

کشف یک نقاشی تازه از ون‌گوگ

به گزارش روزرنگ و به نقل از بی‌بی‌سی، درپس یکی از تابلوهای ونسان ونگوگ، یک خودنگاره یا سلف پرتره از این هنرمند کشف شده است. این خودنگاره سالهاست که از چشم ها مخفی مانده است. کارشناسان گالری ملی اسکاتلند، زمانی که این تابلو را زیر اشعه ایکس گذاشتند، به وجود این سلف پرتره پی بردند. آنها پیش از برگزاری نمایشگاه توجهشان به لایه هایی از چسب و مقوا جلب شد که در پشت یکی از نقاشی های ونگوگ به نام «سر یک زن روستایی» وجود داشت.

زمانی که مسئول ارشد گالری در کنار همکارانش این اثر را دیدند بسیار هیجان زده شدند. این اتفاق کشفی قابل توجه در زندگی ونگوگ بود. ونگوگ هنرمند هلندی برای صرفه جویی در هزینه ها، بوم های استفاده شده را میچرخاند و از سمت دیگر آن نیز استفاده می کرد.

زندگی پر فراز و نشیب ونگوگ را اینجا بشنوید.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.