طراحی-فونت-۲
طراحی-فونت-۲

آموزش نرم‌افزار Font Creator Professional / فصل دوم

وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
ریال300 هزار تومان
شروع کنید
یا
دوره
اطلاعات تکمیلی
مدرس

سرفصل دوره:

  • نمایش فواصل و جای‌گیری حروف در نوشتار فارسی
  • وارد کردن گرید راهنما در نرم افزار‌های رسامی دیگر مثل ایلاستریتور
  • تعریف جایگاه و تیپ حروف طراحی شده برای نرم‌افزار
  • ادامه مبحث ادغام حروف
  • استفاده از ابزار Class Manager در تعریف تیپ حروف برای نرم‌افزار
  • حروف مرکب یا لیکچرز
  • تعریف اعداد فارسی
  • گلیف الله
  • مبحث اعراب‌گذاری
  • ادامه مبحث اعراب‌گذاری

همیشه در دوره‌های هنرستان و دانشگاه و حتی در مقطع ارشد، در درس طراحی حروف هنرجو و دانشجو تا جایی آموزش می‌بینند، که فقط بتوانند طراحی گلیف‌ها و کاراکترها را انجام دهند و صحبتی راجع به تبدیل این گلیف‌ها به فونت و روند این تبدیل به میان نمی آید. معمولا این بخش از کار (تبدیل طراحی به فونت) به عهده شرکت‌هایی قرار می گیرند که انحصاری هستند و تعداد کمی از طراحان فونت فارسی قادرند روند تبدیل طراحی به فونت را به سرانجام برسانند محمد‌هادی عسکری‌فر، مدرس این دوره در مورد این دوره اینطور توضیح می‌دهد:

یکی از دغدغه‌های همیشگی من این بود که چرا مبحث تبدیل طراحی به فونت به هنرجو آموزش داده نمی‌شود. اعتقاد من بر این است که طراح ایرانی باید مثل طراحان دیگر کشورها، این توانایی را داشته باشد که طراحی خود را به فونت تبدیل کرده، در طراحی های شخصی خود استفاده کند و حتی قابلیت به روزرسانی و تولید ورژن‌های متعددی از فونت خود را نیز داشته باشند. با توجه به این انگیزه و نیازی که در جامعه طراحی گرافیک حس می‌شد، بر آن شدم که این آموزش را خدمت طراحان عزیز ایرانی تقدیم کنم. امیدوارم این آموزش بتواند زمینه ساز آموزش‌های بهتر و حرفه‌ ای تر باشد و در آینده شاهد درخشش و اعتلای هرچه بیشتر فونت فارسی و طراحان فونت ایرانی باشیم.

سید محمدهادی عسکری‌فر
سید محمدهادی عسکری‌فر

طراح گرافیک / متولد ۱۳۶۰ اصفهان / فارغ التحصیل هنرستان هنرهای زیبای اصفهان/ فارغ التحصیل مقطع کاردانی دانشگاه سروش اصفهان/ فارغ التحصیـل مقطع کارشناسی دانشگاه فرهنگ وهنر اصفهان»/ کارشناسی ارشد نقاشی دانشگاه سپهر اصفهان/ اخذ مدرک (Paper Art Handmad ) از دانشگاه رُم (ایتالیا) / عضو رسمی انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.