اپل قصد دارد آیپد را جایگزین مک‌بوک‌های خود کند

در کنفرانس دیشب WWDC اپل بیان کرد که قصد دارد با افزایش کارایی آیپد، آن را جایگزینی برای مک‌بوک کند. آیپد OS 16 در پاییز امسال عرضه خواهد شد و از ویژگی‌های جدید آن می توان به بازکردن برنامه‌ها در پنجره‌های شناور (floating windows)، متصل‌کردن آیپد به مانیتورهای خارجی و تنظیم کردن اندازه صفحه نمایش برای فضای بیش‌تر اشاره کرد.

اپل قصد دارد آیپد را جایگزین مک‌بوک های خود کند

بدلیل نداشتن سیستم نرم‌افزاری، بنظر می‌رسد که آیپد جایگزین خوبی برای مک‌بوک نخواهد بود. در زیر لیست کوتاهی از کارهایی که می توان در Mac انجام داد و در سیستم عامل iPad امکان پذیر نیست، را آورده‌ایم:

  • همگام‌‌سازی فایل ها در فضای ذخیره‌سازی OneDrive برای داشتن دسترسی به آن‌ها حتی زمانی که به اینترنت متصل نباشید.
  • استفاده از مرورگر Vivaldi
  • استفاده از نرم‌افزار Typora برای نوشتن
  • شخصی‌سازی وب‌سایت Gmail به کمک نرم افزار Simplify Gmail
  • استفاده از نرم‌افزار Alfred
  • جستجو کردن فایل‌ها در Google Drive تنها به کمک یک کلید میان‌بر

برخی از این ابزارها در دسترس نیستند زیرا توسعه‌دهنده تصمیم گرفته است از iOS پشتیبانی نکند، اما استفاده از برخی دیگر به دلیل محدودیت های پلتفرم امکان پذیر نیست.

به کمک قابلیت انتقال سیستم‌‌عامل MacOS در آیپد، کاربران می‌توانند زمانی که آن را به یک صفحه‌کلید یا یک مانیتور متصل کردند سیستم‌عامل دسکتاپ را در آیپد خود اجرا کنند.
با‌این‌وجود، آیپد پرو و آیپد ایر هر دو دارای پردازنده M1 هستند. این پردازنده با سیستم مک‌ مطابقت می‌کند و بسیاری از برنامه‌های MacOS به صورت خودکار روی سیلیکون اپل (Apple silicon) اجرا می‌‌شوند.

پردازنده مک‌بوک

مک‌بوک ایر (MacBook Air) جدید اپل ماه آینده وارد بازار می‌شود. از ویژگی این مک‌بوک جدید می‌توان به سبک بودن آن، داشتن وب‌کمی با کیفیت 1080 و چیپM2 جدید اشاره کرد.

 

MagSafe را به خاطر دارید؟ کابل مغناطیسی که به درگاه شارژ مک‌بوک های قدیمی می‌چسبید، و اگر زمانی پای کسی در سیم شارژ گیر می‌کرد، به خاطر حالت مغناطیسی که داشت به آسانی از درگاه شارژ جدا می‌شد و دیگر لپ‌تاپ از روی میز پرت نمی‌شد. اکنون، دوباره اپل در مک‌بوک های جدید خود، یعنی مک‌بوک Air و مک‌بوک پرو 13 اینچی، از این کابل مغناطیسی استفاده کرده است.

مک‌بوک مگا سیف
از ویژگی‌های مک‌بوک پرو جدید، می توان به حاشیه بسیار نازک در اطراف صفحه‌نمایش و تنها یک سوراخ ریز برای وب‌کم اشاره کرد.

مک‌بوک Air یکی از سبک‌‌وزن‌ترین لپ‌تاپ‌های اپل تاکنون خواهد بود. وزن این لپ‌تاپ 2.7 پوند، ضخامت آن در حالت بسته فقط 0.44 اینچ و کیفیت وب‌کم آن 1080 است. هم‌چنین، برای افزایش کیفیت صدا از چهار بلندگو در آن استفاده شده است.

اپل مک‌بوک

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.