9 بازی مخصوص طراحان گرافیک

آیا تا بحال فکر کرده‌اید که به عنوان یک طراح گرافیک، در یک روز کاری و پر مشغله با چه بازی‌هایی می توانید خود را سرگرم کنید؟ با روزرنگ همراه باشید تا تعدادی از بازی‌های خلاقانه و لذت بخش در زمینه گرافیک را به شما معرفی کنیم تا در چنین لحظاتی بتوانید خود را با این بازی‌ها سرگرم کرده و حتی توانایی‌های خود را نیز در این بازی‌ها محک بزنید:
1-بازی تایپ Kern
بازی تایپ Kern یک بازی ساده‌ی تنظیم فاصله بین حروف کلمات است. حرف وسط هر کلمه را کمی به سمت چپ و کمی به سمت راست حرکت می‌دهید تا جایی که فکر می‌کنید آن حرف فاصله‌اش از هر دو طرف یکسان است، آنگاه دکمه “مقایسه کن” را فشار می‌دهید تا نتیجه کار را ببینید و بفهمید این کار را چقدر خوب انجام داده‌اید.

games_kerntype-870x647
2-کشتن “comic sans”
بازی کشتن “comic sans ” یک بازی تیر انداز ی است که نشانه‌گر شما کلماتی را که ظاهر می‌شود را نشانه می‌گیرد. کلمه مورد نظر “comic sans “است، که در یک سایز یکسان و فونت مشابه می‌باشد. به نظر آسان می‌رسد، نه؟ شاید وقتی که بر روی موبایل خود بازی می‌کنیم بله، اما وقتی که سر کار بر روی کامپیوترمان بازی می‌کنیم همچون یک بینوای بیچاره می‌بازیم.

games_shootcomicsans-870x647
3-بازی رنگ ها
این بازی در عین حالی که یک بازی جالبی است، شما را به چالش می‌کشد و علم رنگ شناسی شما را امتحان می‌کند. با این بازی، مفاهیم تئوری علم رنگ شناسی خود را بهبود ببخشید و آنها را تمرین کنید. شما باید رنگ‌های اصطلاحات معلوم و مشخصی همچون “آنالوگ‌ها”،”مکمل‌ها” و”مستطیل جفت‌های مکمل (تترادیک‌ها)” را به هم وصل کنید. حقه‌ی این بازی این است که شما باید مواظب “تریادیک” ها، یا همان “مثلث رنگهای متساوی الفاصله” باشید.

games_colors-870x647
4-فونت Arial در مقابل Helvetica
این بازی آن چیزی که شما فکر می‌کنید نیست، در واقع بازی مشخص کردن چیز های متفاوت نیست. این بازی یک جنگ ادبی بین الفبای Arial و الفبای Helvetica است.
به طور پیش فرض شما تیم Helvetica هستید. با استفاده از نشانه‌گر بر روی حروف Arial بپرید و به آنها ضربه بزنید. تیمی که بیشترین حرف برایش باقی مانده اسنت برنده است.اشکال کار اینجاست که در حقیقت هیچ پایان مشخصی وجود ندارد! چون که وقتی یک تیم حروفش تمام شد یک سری حروف جدید به وی داده می شود. به نوعی می‌توان گفت که در حقیقت هیچکس برنده نمی شود!!

games_helveticaVSarial-870x647
5-بازی Pixactly
‏Pixactly یک بازی آرام برای طراحان است. این بازی، توانایی شما در تشخیص اندازه‌ها را امتحان می‌کند. شما باید عرض و ارتفاع پیکسل‌های داده شده را در صفحه‌ی خالی موجود بکشید. نتیجه کار به شما نشان می‌دهد که شما در تشخیص ارتفاع بهتر هستید یا در تشخیص عرض.

games_pixactly-870x468
6-بازی قالب تایپ
اگر شما با ابزار Pen در نرم افزارهای Adobe آشنا هستید این بازی برایتان خیلی آسان است. تنها مشکلی که سر راه شما برای گرفتن بیشترین امتیاز بازی قرار دارد، این است که شما باید بدانید که هر فونتی که به شما داده می‌شود چه شکلی می باشد، و همین قضیه این بازی را یکی از سخت ترین بازی های این لیست کرده است.

games_shapetype-870x647
‏7-X-Rite color challenge
اجازه بدهید که بفهمیم شما چقدر خوب رنگ‌ها را می شناسید. رنگ ها را با تغییرات یک پارچه(به طور آرام و یکنواخت) از یک سر تا سر دیگر مرتب کنید. از روی دست دوستتان تقلب نکنید و نگویید که من بیشترین امتیاز را گرفته‌ام. این بازی یک بازی جدید نیست و مردم قبلا هم می‌دانستند که در حقیقت بیشترین امتیاز در این بازی صفر است! (باید توجه داشت که رنگ اول وآخر هر ردیف ثابت است.)

games_colorhue-870x647
8-به serif ها شلیک کن
آیا شما فونت “serif” و “san serif” را می‌شناسید؟ بهتر است که آنها را بشناسید. تنها قانون بازی این است: به کلمات دارای فونت “serif” شلیک کن. کلمات دارای فونت serif”” را از کلمات دارای فونت “san serif” تشخیص بدهید و به آنها شلیک کنید.

games_shootserif-870x647
‏9- Ragtime
‏Ragtime یک بازی تنظیم فاصله‌های موجود در یک پاراگراف است. شما باید قالب پارگراف را با تنظیم فاصله‌های موجود به یک قالب استاندارد تبدیل کنید. در ابتدا آسان به نظر می رسد اما نکته‌ی کار اینجاست که شما فقط می‌توانید از کیبورد (صفحه کلید) برای ایجاد یا حذف یک فاصله استفاده کنید.

games_ragtime-870x494

 

منبع

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.