۲ حضور جهانی برای «ملکوت»

انیمیشن «ملکوت» ساخته فرنوش عابدی به ۲ جشنواره آمریکایی راه پیدا کرد.

انیمیشن «ملکوت» ساخته فرنوش عابدی به جشنواره «هامبولت» و «نیوپورت بیچ» در آمریکا راه پیدا کرد.

«هامبولت» قدیمی‌ترین فستیوال فیلم مدیریت‌شده توسط دانشجویان است. این فستیوال که در شهرستان هامبولت واقع در کالیفرنیا برگزار می‌شود به مدت ۵۳ سال فیلم‌های مستقل و کوتاه را به نمایش گذاشته است. این فستیوال در بهار سال ۱۹۶۷ توسط گروهی از دانشجویان عاشق فیلم دانشگاه ایالتی هامبولت پایه‌گذاری شد و طی سال‌ها گسترش یافته تا شامل چهار روز نمایش عمومی، ورکشاپ و پرزنتیشن‌هایی از داوران مهمان از صنعت فیلم بشود. این جشنواره می‌گوید «هنر فیلم را نه تنها به عنوان ابزاری برای سرگرمی، بلکه به عنوان وسیله‌ای برای ابراز احساسات و انگیزه‌ای برای ایجاد دیالوگ درباره مسایل اجتماعی، سیاسی و فرهنگی ترفیع می‌کند».

جشنواره فیلم «نیوپورت بیچ» نیز بزرگ‌ترین رخداد سرگرمی اورنج کانتی واقع در کالیفرنیای جنوبی است. در حال حاضر تاریخ برگزاری بیست‌ویکمین دوره این جشنواره برای ششم تا سیزدهم آگوست تعیین شده است. این جشنواره که علاوه بر صنعت سینما یک رخداد سرگرمی و سبک زندگی هم هست، سالانه حدود ۵۸ هزار هوادار فیلم و غذا را به خود جذب می‌کند و نمایش بیش از ۱۰۰ فیلم سینمایی، ۳۰ فیلم کوتاه و ده‌ها مهمانی عمومی با بیش از ۶۵ شریک غذایی را سازمان‌دهی می‌کند. در جشنواره سال ۲۰۱۹ فیلم‌هایی از ۵۶ کشور در سراسر دنیا به نمایش درآمد و برنامه‌هایی شامل «اسپورت اکشن»، «غذایی»، «خانوادگی»، «محیط زیستی» و «موسیقی» با نمایش فیلم‌های مرتبط از کارگردان‌های مختلف برگزار شد.

«ملکوت» داستان پیانیستی است که دستان خود را در ازای جان همسرش به مرگ می دهد و … .

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
نشست زیبایی‎شناسی تصویرگری کتاب برگزار می‎شود