گوگل فوتوز

گوگل فوتوز با هوش مصنوعی عکس‌های معمولی را به تصاویر سه بعدی تبدیل می‌کند

گوگل امروز از افزودن یک قابلیت جدید به گوگل فوتوز خبر داد. این ویژگی به نام تصاویر سینمایی می‌تواند به صورت خودکار افکت سه بعدی برای برخی عکس‌ها ایجاد کند.

این قابلیت در بخش «Memories» اپ گوگل فوتوز کار خواهد کرد و کاربر نباید اقدامات خاصی برای آن انجام دهد. شما می‌توانید به تصاویر سینمایی را در هایلایت‌های اخیر خود در بالای عکس‌ها دست پیدا کنید.

این قابلیت گوگل فوتوز می‌خواهد خاطرات کاربران را واقعی‌تر و جذابتر کند. این ویژگی با استفاده از یادگیری ماشینی عمق تصویر را پیش‌بینی کرده و صحنه را سه بعدی می‌کند، حتی اگر عکس اصلی شامل اطلاعات عمقی از دوربین نباشد.

در نهایت این ویژگی یک دوربین مجازی را متحرک می‌کند تا به یک افکت پنینگ روان دست پیدا کنید. شاهد چنین موضوعی در فیلم‌ها هستیم و به همین علت گوگل برای آن نام تصاویر سینمایی را درنظر گرفته است.

 

 

این ویژگی از ماه آینده میلادی به تدریج در اختیار کاربران سرویس گوگل فوتوز قرار می‌گیرد. شما می‌توانید تصاویر سینمایی را به صورت ویدیو با دیگران به اشتراک بگذارید و برای این کار تنها باید چندین مرحله را طی کنید.

علاوه بر تولید تصاویر سه بعدی سینمایی، این سرویس گوگل به طراحی‌های کلاژ جدیدی هم مجهز می‌شود. این طراحی‌ها هنرمندانه و غنی خواهند بود و از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند. این هوش مصنوعی انتخاب خود را بر اساس رنگ‌های مشابه با رنگ‌های موجود در عکس انجام می‌دهد و از آن‌ها برای برجسته کردن جزئیات خاص مانند فونت و رنگ پس زمینه هم بهره می‌برد.

بخش خاطرات یا Memories تصاویر مهمترین افراد زندگی شما را به نمایش خواهد گذاشت و در آینده نزدیک اشیاء و فعالیت‌های موردعلاقه‌تان مانند غروب خورشید، آشپزی و موارد دیگر را هم نشان خواهد داد. شما مانند همیشه می‌توانید برخی افراد و همچنین بازه‌های زمانی را از این بخش مخفی نگه دارید تا برخی افراد را نبینید.

 

منبع

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.