گشایش نمایشگاه «کتاب سرخ»

«کتاب سرخ» عنوان بخش دوم نمایشگاه «کاغذ سرخ» در مرکز نبشی است که دیروز جمعه ۲۵ بهمن افتتاح شد.

این پروژه ضمن نگاهی تاریخی و تصویری به بحبوحه‌ی پیش از انقلاب اکتبر و فواصل میان دو جنگ جهانی در اتحاد جماهیر شوروی، به بازبینی و نمایش اسناد کاغذی و تصویری تولیدشده از سمت شوروی کمونیستی ـ در جدالی ایدئولوژیک علیه کاپیتالیسم امریکایی ـ و نفوذ فرهنگی برنامه‌ریزی‌شده­‌ی آن­‌ها‌ به ایرانیان و سایر ملت­‌های مسلمان همسایه از جمله افغان، تاجیک، ترکمن و ازبک و … می‌پردازد. تهاجمی که عمق تاثیرش در شکل‌گیری تاریخ و فرهنگ معاصر منطقه­، به­‌ویژه ایران ـ به­‌عنوان همسایه‌ی یکی از دو ابرقدرت‌ دوران جنگ سرد و هم­‌پیمان دیگری اما گهگاه قربانی ناخواسته­‌ی منازعه­‌ی میان آن­‌ها ـ انکار ناشدنی است. به‌علاوه، کتاب «کاغذ سرخ» ماحصل پژوهش‌ها و مطالعات این نمایشگاه است که در تاریخ ۹ اسفند ۱۳۹۸ رونمایی خواهد شد.

بخش دوم این نمایشگاه در مرکز نبشی تا ۲۳ اسفند ادامه دارد و بازدید آن برای عموم آزاد است.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
جایزه سال استیکر
جایزه سال استیکر