گرافیک محیطی در خدمت معماری ساختمان

گرافیک محیطی پیرامون یک فضا تاثیر بسزایی در شکل گیری هویت و شخصیت یک مکان دارد. ساختمان جدید وستردالز (Westerdals)، یکی از دانشکده های پیشرو در علوم ارتباطات است که در ولکان شهر اوسلو نروژ واقع شده است. این ساختمان توسط کریستین جارموند (Kristin Jarmund) طراحی شده و مشخصه‌ی اصلی آن، حالت زمخت و صنعتی اش است که در فرایند طراحی، عامل مهمی به حساب می‌آمد. با استفاده از سطوح و فضاهای اطراف ساختمان، طراح این سازه توانسته است زمختی و حالت صنعتی بودن ساختمان را حفظ کند. با استفاده از عناصری از هویت این دانشکده به همراه رنگ هایی که در ساختمان ها مورد استفاده قرار گرفته، مسیر یابی در این سازه، هویت وستردالز را با معماری ساختمان جدیدش پیوند می‌دهد. وسما کنتر مک کوئیلن (Vesma Kontere McQuillan) و اریک تنبرگ (Erik Tanberg)  برای تیم طراحی در طول فرایند انجام این پروژه نقش مشاور را ایفا می‌کردند. بخشی از دیزاین و اجرای کامل هویت گرافیک محیطی برای وستردالز نیز توسط ماریس هولتمن (Marius Holtmon) ، مت لندسم (Mette Landsem) و مادلین اسکیالند (Madeleine Skjelland) به انجام رسیده است. در ادامه همراه روزرنگ باشید تا تصاویر گرافیک محیطی ساختمان وستردالز را ببینیم:

graphic mohiti (4)  graphic mohiti (1)  graphic mohiti (2)  graphic mohiti (3)   graphic mohiti (5)  graphic mohiti (6)  graphic mohiti (7)  graphic mohiti (8)  graphic mohiti (9)  graphic mohiti (10)  graphic mohiti (11)  graphic mohiti (12)  graphic mohiti (13)  graphic mohiti
منبع

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.