«کلاف» ایرانی بهترین فیلم جشنواره کلیسای ارتدوکس روس شد

انیمیشن «کلاف» به کارگردانی ملیحه غلامزاده بهترین فیلم جشنواره بین‌المللی کلیسای ارتدوکس روس شناخته شد.

 مراسم اختتامیه پانزدهمین جشنواره سینمایی کلیسای ارتدوکس روس به نام «وسترچا» (بروسی دیدار) که در آن فقط فیلم های اخلاقی شرکت داشتند، در شهر اوبنینسک در استان کالوگا در جنوب مسکو برگزار شد. و کلاف عنوان بهترین فیلم جشنواره بین‌المللی استرا، «پرنده کریستالی» را دریافت کرد.

این انیمیشن هفت دقیقه‌ای محصول سال ۲۰۱۹ است که ملیحه غلامزاده آن را ساخته است.
این اثر قصه جدا افتادن انسان‌ها از وطن خود پس از جنگ و دلبستگی‌های جامانده را روایت می‌کند.

در جشنواره وسترچا، فیلم ایرانی ماما در بخش مسابقه شرکت داشت و دو فیلم دیگر به نام‌های «آلان» و «راننده» نیز در بخش فیلم‌های غیرمسابقه‌ای شرکت داشتند.

در مجموع حدود ۳۰۰ فیلم از ۱۸ کشور در جشنواره وسترچا شرکت داشتند و در بخش مسابقه این جشنواره بین المللی نیز بیش از ۷۰ فیلم مستند، هنری و انیمیشن شرکت کردند.

این فیلم ها در ۱۴ سینما در شهرهای استان کالوگا نمایش داده شدند.

شعار جشنواره امسال وسترچا «پدر.پدری و میهن» بود و موضوع بسیاری از فیلم ها به پدر بودن و روابط والدان و فرزندان» اختصاص داشت.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
پوستر زخم سرخ
جایزه طلایی تایوانی‌ها برای مجموعه پوستر زخم سرخ