کتاب قصه‌ی عشق ایاز

«کتاب قصه‌ی عشق ایاز، نگاهی به تصویرگری در آثار خوشنویسی استاد امیرخانی است. محمدعلی میرمومنی در این کتاب به نقد و تحلیل این آثار پرداخته است. انتخاب اسم کتاب از نظر من خیلی جالب بود. همین اسم زیبا باعث شد ایده لی‌اوت کتاب از همان ابتدا در ذهنم جرقه بزند. نگاه تصویرگرایانه به خوشنویسی و ربطش به داستان های قدیمی دوره غزنویان دلیلی بر این شد که لی اوت کتاب را به شیوه کتاب‌های قدیمی کار کنم. هر صفحه از کتاب دارای شکل و شمایلی خاص است و حاشیه نویسی دارد.

نسخه‌های زیادی از قرآن‌های قدیمی در آرشیوم داشتم که به زیبایی تذهیب و حاشیه نویسی شده بود. با الهام گرفتن از آنها سعی کردم که صفحه بندی کتاب، به شکل کتاب‌های معمولی و دارای استایلی ثابت نباشد بلکه به شکل روایی آن را طراحی کردم. از آنجایی که در متن کتاب به تصویرگری از حیث حسی بودن اثر پرداخته شده بود، سعی کردم خیلی حسی و با تکیه بر مطالب هر صفحه از کتاب جلو بروم، نه به شکلی مهندسی و ریاضی‌وار.

فلسفه نام گذاری کتاب هم این بود که سلطان محمود غزنوی شیفته زیبایی و کمال ایاز، غلام ترک زاده خود شده بود و نویسنده هم از طرفی شیفته همین کمال در خط استاد خود شده است. »

مینا معصومی؛ طراح گرافیک و متولد 1364 تهران و عضو رسمی انجمن صنفی طراحان گرافیک است.

عوامل تولید این کتاب:
نویسنده: محمدعلی میرمومنی
صفحه ارایی و طراحی جلد: مینا معصومی
مدیر هنری: نازمریم شیخها
ناظر چاپ: کامیار علینقی

 

 

 

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
دخترکی که عاشق تصویرسازی است
من ماتیلدا هستم، دخترکی که عاشق تصویرسازی است / ریحانه شیران