تصویرسازی کتاب آموزشی برای کودکان

«این پروژه، یک کار دانشگاهی درباره تصویرسازی اموزشی برای کودکان خردسال سه تا پنج سال است که با تکنیک دیجیتال پینت (نرم افزار فتوشاپ) انجام شده است؛ برای همین هیچ عنوانی ندارد.

درباره روند  شکل گیری ایده اولیه باید بگویم که در درس تصویر سازی علمی،  استاد از ما خواستند برای خردسالان کتاب اموزشی کار کنیم. بنده حدود یک ماه به رفتارهای کودکان سه ساله توجه می‌کردم و پیگیری می‌کردم و از مادران زیادی سوالاتی در مورد رفتار های کودکانشون پرسیدم و به یک ایده اولیه در مورد حس مالکیت در کودکان رسیدم  و درک اینکه هر وسیله بایستی متعلق به صاحب آن وسیله باشد(ما اجازه نداریم وسیله دیگران را برای خودمون بخواهیم)

از پیش طرح تا اجرای نهایی حدود سه ماه طول کشید. بیشتر، اتودهای اولیه و ایده اولیه زمان برد و اجرای نهایی فقط یک ماه طول کشید.

من در کارهایم از هنرمند خاصی متاثر نبودم و همیشه تلاش میکنم اگر کاری را به صورت دیجیتال انجام میدم با این حال آن حس و حال و زیبایی های کار با دست همچنان در آثارم حفظ شود و صرفا فضای دیجیتال بر کارهایم زیاد حاکم نشود.
از نظر من هیچ کاری برتر یا بدتر نیست و هر اثر هنری حرفهای خاص خودش را دارد چون قیاس کردن کار دشواری است .

چالش اصلی من در این پروژه خلق کاراکتر اصلی داستان بود، چون نمی‌خواستم شخصیتی معمولی باشد. دوست داشتم یک ویژگی خاصی داشته باشد که بتوانم محتوای داستان را با آن ویژگی بهتر نشان بدهم برای همین موهای بنفش و اغراق شده را برای کاراکتر اصلی طراحی کردم…»

اکرم السادات خلقی، متولد ۱۳۵۹ شیراز، عضو انجمن تصویرگران ایران و دارای مدرک کارشناسی گرافیک و ارشد تصویرسازی از دانشگاه هنر تهران است.

 

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
طراحی فونتی بدون قانون و قاعده! / شهاب سیاوش