کارگاه «همه» در میزوری برگزار شد

دانشگاه دولتی میزوری در شهر اسپرینگ فیلد در هفته های گذشته میزبان پریسا تشکری از ایران بود. این دانشگاه بین‌المللی که بزرگترین مجموعه‌ی دانشگاهی در ایالت میزوری به حساب می‌آید هر ساله طراحانی از سراسر جهان با تخصص‌های مختلف در شاخه‌های گوناگون دیزاین به این دانشگاه دعوت می‌کند. لکس دروینسکی، گیته کات، فرانسوا کسپر، آنته لنز، آندره لویس و چاز ماویانه دویس از جمله طراحانی بوده‌اند که پیش از این در این دانشگاه حضور داشته‌اند و دانشجویان این دانشگاه، بودن در کارگاه‌های آن‌ها را تجربه کرده‌اند. این بار نیز به دعوت بخش آموزشی دپارتمان هنر و دیزاین و با حضور پریسا تشکری دو مجموعه از دانشجویان سال سوم رشته‌ی طراحی گرافیک که در حال گذراندن دوره‌های تایپو گرافی هستند، کار با حروف فارسی را تجربه کردند.

ماریا گراسمچیک که خود استاد تمام وقت دانشگاه میزوری و مسؤل برگزاری این کارگاه بوده است می‌گوید: تجربه‌ی کار با حروف فارسی دانشجویان را مجبور می‌کند تا در ارتباط با خط و تایپ فیس‌ها دید وسیع تری پیدا کنند و همین مساله زمینه‌ی نوعی تبادل فرهنگی را برای آن‌ها فراهم می‌کند تا در حرفه‌ی دیزاین تک بعدی نباشند. وی اضافه کرد بودن در فضای این کارگاه که زیر نظر طراح ایرانی پریسا تشکری اداره شد فرصت خوبی بود تا خود من نیز دید وسیع تری نسبت به مقوله‌ی تایپ پیدا کنم و این ارتباطات و گفت و گوهای فرهنگی نه تنها برای دانشجویان که برای اساتید دانشگاه میزوری نیز بسیار با اهمیت است. این دو ورکشاپ در دو نوبت و دو روز ۱۲ و ۱۴ سپتامبر با حضور ۲۶ دانشجوی دپارتمان هنر این دانشگاه برگزار شد.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.