کاراکترهای شاهنامه‌ای

« ایده اولیه من در بیشتر کاراکترها، الهام از شخصیت‌های شاهنامه است که به شیوه جدید طراحی شده است. وجه تمایز کاراکترها استفاده از کادر دایره و گنجاندن الزامی کاراکترها در فضایی محدود است که خود باعث اغراق شده و فیگوری جدید از کاراکترها را ایجاد کرده است و در دیگر کاراکترها، اغراق نقش اصلی را ایفا می‌کند.

مخاطب واقعی این کاراکترها عموم مردم هستند ولی به دلیل دفورمه شدن بعضی از کاراکترها برای کودکان مبهم است. بنابراین گروه سنی نوجوان تا بزرگسال مخاطب اصلی این آثار هستند. در شاخه تصویرسازی و طراحی کاراکتر، بیشترین نیاز مخاطب دیدن کاراکتر با فیگور و شکلی جدید و متمایز از کاراکترهای کلیشه‌ای است که حتی الامکان سعی کرده ام با استفاده از یک ترکیب بندی ثابت در طراحی، این نکته را رعایت کنم.

در خلق بعضی ازاین آثار از شیوه پوشش و شکل صورت و …که در شاهنامه وجود داشت به صورت محسوس اما به سبک تصویرسازی خودم استفاده کردم.

استفاده از شیوه طراحی آزاد خیلی به من کمک کرد که کاراکتر های متمایز تری نسبت به دیگر آثارم داشته باشم و استفاده ازفضای ترکیب بندی، کادر یکسان و استفاده از پالت رنگی محدود باعث وجه تمایز نسبت به آثار دیگر شده است که ناخودآگاه آثار به صورت مجموعه دیده می شود.

این مجموعه می تواند به عنوان هنر کاربردی استفاده شود و می توان از این آثار در طراحی خیلی از محصولات ( طراحی کیف ،تیشرت و پوشاک و…و هچنین به عنوان لیبل ظروف (لیوان و….)  به خصوص نمونه هایی که متاثر از شخصیت های شاهنامه است استفاده کرد.

تکنیک اجرایی با استفاده از ماژیک و به صورت دستی  و ادیت نهایی رنگ ها در نرم افزار فتوشاپ می باشد.»

سحر رضایی متولد ۱۳۷۰ و فارغ التحصیل رشنه گرافیک و فعال در زمینه تصویرسازی می باشد.

 

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
جایزه بهترین فیلم جشنواره آکولید به «رهایی از بهشت» اهدا شد