چهره واقعی امپراتورهای رومی کشیده شد

یک طراح با استفاده از فتوشاپ، مراجع تاریخی و هوش مصنوعی موفق به خلق پرتره‌هایی از چهره واقعی امپراتورهای رومی شده است.

امپراتورهای رومی زمانی رهبری قدرتمندترین نهادهای سیاسی در دنیای غرب را برعهده داشتند.به همین دلیل تصاویر آنها روی سکه‌ها ضرب می‌شد و مجسمه‌های نیم‌تنه از آنها ساخته می‌شد. با این حال بسیاری از هنرمندان در آن زمان مجبور بودند خصوصیات چهره امپراتورها را به شکلی شاهانه به تصویر بکشند.

بنابراین بشر امروزی تصویر واضحی از چهره دقیق امپراتورهای رومی ندارد. حال یک طراح به نام دنیل وشارت با استفاده از فتوشاپ، مراجع تاریخی و هوش مصنوعی موفق به خلق پرتره‌هایی از چهره واقعی امپراتورهای رومی شده است. وشارت در این پروژه ۸۰۰ تصویر از مجسمه‌های نیم‌تنه، سکه‌ها و نقاشی‌های ۵۴ امپراتور را بازسازی کرده و در اختیار سیستم یادگیری ماشینی گذاشته است.

منبع

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
پوستر چهارمین نمایشگاه فروش آثار هنری گروه فرا توسط: مهدی سعیدی