چرا افراد بسیار موفق، عاشق قانون ۴۰ درصد هستند؟

«چه چیزی شما را به این موفقیت رسانده است؟»جف هادن، نویسنده بخش موفقیت سایت Inc می‌گوید سال‌های زیادی است با افراد بسیار موفق در دنیا گفت‌وگو کرده و سوالاتی در زمینه‌های مختلف ازشان می‌پرسد. یکی از سوالات مورد علاقه او که بسیار ساده است؛ همان سوال بالا است.

پاسخ‌های این افراد یک حقیقت ساده درباره موفقیت و اینکه چگونه به موفقیت رسیدند را برملا می‌کند.

شاید شما هم احساس می‌کنید از کمبودها و کاستی‌هایی برخوردار هستید و باید امتیازات بیشتری می‌داشتید تا به موفقیت برسید. تصور شما این است افراد موفق، افرادی با استعدادها و هوش زیاد، امکانات مالی و رفاهی خوب، تحصیلات بالا و روابط قوی هستند. روابط قوی را می‌توانید پارتی یا داشتن پدر و مادری بسیار بانفوذ در نظر بگیرید.

اما وقتی زندگی افراد بسیار موفق را بررسی می‌کنیم؛ تقریبا این تصور شما و دیگران درست از آب در نمی‌آید. غالب افراد بسیار موفق، در بسیاری از منابع و جنبه‌های زندگی استعداد متوسطی داشته یا حتی کمتر از متوسط هستند.

بسیاری از آن‌ها در خانواده فقیری بودند؛ سال‌های ابتدایی مدرسه نمرات افتضاحی گرفته و اخراج شدند؛ پدر و مادر یا خانواده با نفوذی نداشتند و در بهترین محلات شهر زندگی نکردند.

تنها برتری آن‌ها «سخت‌کوشی» است. سخت‌کوشی را می‌توانید مقاومت ذهنی، قدرت اراده، عزم راسخ، استقامت زیاد یا هر کلمه مشابه این‌ها بدانید.

عاشق قانون ۴۰ درصد شوید

این افراد قدرت و توانایی غلبه بر محدودیت‌های خودساخته را داشتند. بسیاری از ما گرفتار محدودیت‌هایی هستیم که خودمان ترسیم کرده و به خودمان تحمیل کردیم. افراد بسیار موفق از تردیدها، ناراحتی‌ها، نتوانستن‌ها و نشدن‌ها عبور کردند.

آن‌ها یک هدف بلندمدت داشتند و برای رسیدن به آن فقط تلاش کردند و دوباره تلاش کردند. این همان چیزی است که یک فرد «معمولی» را به انجام کارهای خارق‌العاده وادار می‌کند.

به همین دلیل است که افراد بسیار موفق عاشق قانون ۴۰ درصد هستند. قانون ۴۰ درصد در موفقیت می‌گوید؛ وقتی احساس کردید از انجام کاری خسته شدید و دیگر نمی‌توانید ادامه بدهید یا تمام انرژی و استعداد خود را گذاشتید و دیگر چیزی باقی نمانده است؛ تازه ۴۰ درصد توانایی‌های خود را بروز داده‌اید.

اگر شما هم تصور می‌کنید فردی معمولی یا کمتر از معمولی هستید؛ همین قانون ۴۰ درصد را در کارها و اهداف خود تصور کنید و انگیزه برای سخت‌کوشی پیدا کنید تا به فردی بسیار موفق تبدیل شوید.

منبع

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
موفقیت طراحان ایرانی در هفتمین مسابقه پوستر رگی