پویانمایی «گرگم و گله می‌برم» از ژاپن جایزه گرفت

پویانمایی «گرگم و گله می‌برم» ساخته امیرهوشنگ معین برنده جایزه نیو فیس بیست‌ودومین جشنواره «مدیاآرت» ژاپن شد.

این جشنواره در چهار بخش هنر، سرگرمی، انیمیشن و تکنیک مانگا از ۶ تا ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ (۲۷ تا ۳۱ مه ۲۰۱۹) در شهر توکیو در حال برگزاری است.

پویانمایی «گرگم و گله می‌برم» برگرفته از داستانی با همین نام نوشته افسانه شعبان‌نژاد است که با تکنیک انیمیشن دیجیتال به مدت ۸ دقیقه بدون کلام در امور سینمایی کانون تولید شده است.

در خلاصه داستان این اثر آمده است: «کودکان، داستان آشنای گرگ و بزغاله‌ها را در مدرسه به شکل نمایشِ عروسکی به اجرا در می‌آورند. بزِ مادر در فراغ بزغاله‌هایش و گرگِ خشمگین در تنهایی‌اش، با هم رو در رو می‌شوند و مثل همیشه گرگ شکست می‌خورد، اما ….»

کارگردان فیلم «گرگم و گله می‌برم» در حالی راهی کشور ژاپن شد که این فیلم کوتاه انیمیشن دهمین حضور بین‌المللی خود را تجربه می‌کند.

جشنواره «مدیا آرت» ژاپن از سال ۱۹۹۷ آغاز به کار کرده و توانسته است آثار هنری با خلاقیت بالا را به جهان معرفی کند، همچنین به عنوان یک رویداد بین‌المللی به دنبال توسعه و ترویج هنر با تمرکز بر نسل جدید هنرمندان جهان است.

در این دوره ۴ هزار و ۳۸۴ اثر هنری از ۱۰۲ کشور به جشنواره رسیده که این آثار در قالب نمایشگاهی معرفی می‌شود.

منبع

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
پوستر جدیدی از فیلم Morbius با بازی جرد لتو منتشر شد