پوستر فیلمی که کودکان استرالیایی را وحشت‌زده کرد

خانواده‌های استرالیایی با شکایت از نصب پوستر بزرگ تبلیغ فیلم «آن: فصل دو»‌ (IT) خواستار برچیده شدن این پوسترهای غول‌آسا با تصویر پنی‌وایس؛ دلقک مشهور فیلم، شدند. آن‌ها می‌گویند کودکانشان با دیدن این پوستر می‌ترسند و شب‌ها کابوس می‌بینند.

یکی از شاکیان با اشاره به حق انتخاب خانواده‌ها گفت:‌ «برخی خانواده‌ها دوست دارند به تماشای فیلم‌های ترسناک از این دست بنشینند و این حق آن‌ها است. اما در عین حال ما انتخاب نکرده‌ایم که هر روز این پوسترها را ببینیم.»

بر اساس سیستم درجه‌بندی سنی فیلم‌ها در استرالیا فیلم «آن: فصل دو» برای افراد زیر ۱۵ سال مناسب نیست. خانواده‌ها با اتکا به همین رده‌بندی مدعی شدند که در مناطقی که افراد زیر ۱۵ سال زیاد رفت‌ و آمد دارند نباید این پوسترهای تبلیغاتی نصب شود.

البته سازمان استانداردسازی تبلیغات با خانواده‌های استرالیایی موافق نیست و از آن‌جا که در این پوستر هیچ موردی از خشونت عریان یا مسائل جنسی دیده نمی‌شود، منعی برای نمایش آن نمی‌بیند.

قسمت نخست «آن» که با اقتباس از کتاب نویسنده مشهور استفن کینگ ساخته شد، با فروش ۷۰۰ میلیون دلاری، پرفروش‌ترین فیلم ترسناک تاریخ لقب گرفت. قسمت دوم این فیلم با عنوان «آن: فصل دو» با بازی جسیکا چستین و جیمز مک‌آووی روی پرده سینما می‌رود.

منبع

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
پوسترهای تئاتر / مکتب تهران