پوستر دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی

پوستر دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی صبح شنبه 24 تیر در خراسان شمالی رونمایی شد.

«توجه ما به ارائه تصوير درستي از يک جشنواره ديني (جشنواره تئاتر رضوي ) به فرم هايي بر مي گردد که دست ساخته هاي انسان اند. دست ساخته هايي که از فرهنگ ايراني بر مي آيد و تلاشش به پاک منزه کردن فضا و تداعي کننده ي وحدت در کثرت است.

در ايده پردازي براي هويت بصري جشنواره سراسري تئاتر رضوي برآنيم تا تعاملي ميان بافت، سطح ، نور، انعکاس رنگ و فرم و در نهايت ايجاد فضايي انتزاعي از حضورمعنويت در تئاتر ديني ارائه کنيم .

آب و آينه در فرهنگ ايرانيان نماد پاکي و روشنايي، راستگويي و صفا بوده اند و به احتمال زياد کاربرد آن در معماري نيز همان معنا رادارد، آينه هاي ريز و درشت انعکاسي از درون آدمي هستند که به نوعي نشان از روح پاک خداوند در وجود هر انسان دارند.

با توجه به موضوع سفارش ما تصميم گرفتيم که وجوه مختلف معماري حرم امام رضا (ع) و برخورد انسانها با اين فضا ها را بررسي کنيم و متوجه حضور آينه و مقرنس ها در تمامي فضاهاي دروني حرم مطهر شديم. آينه هاي ريز و درشت که هرکدام سهمي در نوراني تر شدن فضاي درون مي کنند، کاربردي آگاهانه و خلاقانه دارند و زيبايي که فقط در معماري اسلامي يافت مي شود . با توجه به فرم انتزاعي شان قابل تکثير در هر مورد گرافيکي را دارند بدون اينکه تکراري شوند ، تماشاگر حضور انسانهايي هستند که هر کدام به دليلي در حرم حضور دارند و در نهايت ميتوانند هر کدام بيانگر داستاني از يک اتفاق يا زندگي و يا درام باشند.»

مریم فرهادی، سعید رضوانی و مسعود زمانی طراحان پوستر و هویت بصری دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی هستند.

دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی 8 تا 11 مرداد ماه 1396 در شهر بجنورد برگزار می‌شود.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
هویت بصری یک باشگاه زنانه در نیویورک