پوسترهایی برای فیلم لرزانند‌ه‌ی چربی (Fat Shaker) / ابوسعید اسکندری

لرزانند‌ه‌ی چربی (Fat Shaker) عنوان فیلمی به کارگردانی محمد شیروانی است که در سال ۲۰۱۳ منتشر شد.  فیلمی بسیار غیر متعارف که داستان و وقایع آن در مرزی بسیار باریک میان رویا و واقعیت اتفاق می‌افتد. ابوسعید اسکندری که وظیفه طراحی پوسترهای این فیلم بر عهده‌اش بوده است درباره روند طراحی پوسترهای این فیلم می‌گوید: «شیروانی را قبل از دیدن تریلرهای Fat Shaker نمی شناختم. اما همین تریلر کوتاه چند ثانیه ای بود که یک روز صبح تمام ذهنیتم را نسبت به مسیر کاریم به هم ریخت!

تصمیم گرفتیم در سینما تک دیده، پرونده کاری محمد شیروانی را بررسی کنیم. فیلم‌هایش بیشتر و بیشتر جذبم می‌کرد. در ابتدای کار، کارتی را برای معرفی و اعلام زمانِ پخش فیلم‌های شیروانی طراحی کردم که پشت آن اسم فیلم و اطلاعاتِ پخش می آمد و روی آن پرتره‌ای که از شیروانی ساخته بودم با کلی عناصر و نام فیلم ساز، ترکیب ( که بهتر است بگویم قاطی پاتی ) شده بود. ملغمه‌ای بود که مورد توجه خود فیلم ساز هم قرار گرفت.
Fat Shaker فیلمی است که خوانش آن سخت است، فرم پیچیده‌ای دارد، اغلب کادرهای فیلم، نماهایی بسته است و دوربین معمولا به صورت هنرپیشه‌ها نزدیک شده و دائم صدای نفس نفس زدن در فیلم شنیده می‌شود. برای همین، کادرهایی تنگ و بسته طراحی کردم که تا حدی مخدوش شده‌اند. پرتره هنرپیشه‌ها و کارگردان را ساختم و داخل این کادرها قرار دادم و اسامی را پخش و متفرق حول پرتره‌ها پراکنده کردم. پوستر اصلی هم با تایپی نسبتا چاق و ماهیچه‌ای طراحی کردم که عنوان فیلم را نشان می‌دهد (البته به فارسی) سپس نقطه‌هایش را نیز حذف کردم که در مجموع مثل فرم فیلم خواناییش مشکل بود.»

ابوسعید اسکندری متواد 1365 زنجان، طراح و مدیر هنر گالری دیده است که در کارنمای خود فعالیت‌هایی از قبیل: شرکت در دوسالانه نهم و یازدهم زنبور طلایی مسکو، برگزیده Behance Portfolio Reviews، شرکت در نمایشگاه Right to Left برلین 2012 و چاپ و معرفی آثار در کتاب آرابسک ٢در انتشارات “Gestalten Verlag” آلمان را دارد.

 

Fat Shaker
Fat Shaker (3)  Fat Shaker (4)  Fat Shaker (1)  Fat Shaker (2)

Fat Shaker (5)

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
عکس‎هایی که زندگی را تغییر می‌دهند