پوسترسازی برای «مرد پرنده‌ای»/ فیلم برگزیده اسکار ۲۰۱۵

برای مواجه شدن با هر ایده‌ای در هر موضوعی، طراح باید آمادگی داشته باشد و راز این آمادگی، تمرین است. کارگاه‌های ارتباط تصویری و ورکشاپ‌های دانشجویی، مجال و فرصتی بسیار مناسب برای تمرین کردن است که از درون این تمرین‌ها، نمونه‌های موفقی نیز بیرون می‌آید. روزرنگ تلاش خواهد کرد به آثار موفق دانشجویی امکان و فرصت دیده شدن را بدهد. در پروژه‌ای که امروز نتیجه آن را خواهیم دید بنا به گفته مدرس آن، براساس آموزش دو شیوه متفاوت طراحی پوستر بر پایه مخاطب شناسی و استفاده از عناصر بصری مناسب، یعنی پوستر فرهنگی و پوستر تجاری صورت گرفته است. دانشجویان در پروژه فرهنگی بعد از تماشای فیلم « مرد پرنده‌ای» birdman ( فیلم برگزیده اسکار ۲۰۱۵) با تکنیک آزاد شروع به ایده‌پردازی برای فیلمی خاص کردند که نداشتن ویژگی بصری چشمگیر در پوستر اصلیِ فیلم هم، امکان بازی‌های ذهنی و بصری فراوانی را برای دانشجویان (بدون داشتن پیش زمینه) ایجاد کرد. در ادامه، توجه شما را به دیدن این پروژه دانشجویی دعوت می‌کنیم:

نام درس:کارگاه ارتباط تصویری۳( پوستر)
مدرس: آرمان داوودی
دانشگاه آزاداسلامی واحد اسلامشهر/ نیمسال دوم ۹۳-۹۴

Mahmoud Javadi محمود جوادیMahsa EtefaghParast مهسا اتفاق پرستMahsa SoltaniKhah مهسا سلطانی‌خواهNiloufar Bahrami نیلوفر بهرامیNiousha Saket نیوشا ساکتBirdMan 01 - 100x70  پیمان محرمیPeyman Moharrami 03 پیمان محرمیSahar AshourZadeh سحر آشورزادهShima Shahriari  شیما شهریاری
 

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
انتشار پوستر هفته‌ ملی کودک