پلنگ به من نگاه می‌کند!

« تاحالا شده یه پلنگ شما رو به تصویرسازی و خلق شخصیت ترغیب کنه!؟ پلنگی که بهم زل زده و درست روبروی من نشسته تنها منبع الهام منه و گاهی اوقات اینقدر بهم نزدیک میشه که میشه خود من! با هم ازکوه‌ها و صخره‌ها، ازجنگل و دریا و شهرهای مختلف عبور می‌کنیم و شخصیت‌ها و روایت‌های تازه‌ای رو شکار می‌کنیم که خیلی به تخیل نزدیکه.

تصویرسازی‌های من داستانی رو روایت می‌کنن که بدون هیچ الهامی ازطبیعت (به غیر ازپلنگ) خلق میشه؛ اولین برخورد مداد با کاغذ و کشیدن چند خط و تصور تصویری که تابحال ندیدم.

چشمامو می‌بندم و با یک تک فریم روبرو می‌شم، سعی می‌کنم تمام اتفاقاتی که تو ذهنم افتاده را به تصویر بکشم بعد دنبال نشونه هاش در طبیعت می‌گردم. طرح رو  با تکنیک سایه روشن با مداد تکمیل می‌کنم؛ درانتها از طرح اسکن می‌گیرم ودر نرم افزار فتوشاپ با استفاده ازتکنیک نقاشی دیجیتال طرح رو اجرا می‌کنم. حفظ تکنیک درکار حس بهتری به مخاطب میده بنابراین سعی می‌‍کنم دراجرا قدرت خطوط مشهود باشه.

رنگ قرمز و زرد به همراه خاکستری رنگی دراغلب کارهای من وجود داره به همراه رنگ کاهگلی که برگرفته ازمنطقه ای که زندگی می‌کنم هست.

سعی می‌کنم برای به کاربردن هر رنگ تعریفی داشته باشم و همچنین از فضاهای بدون رنگ که حس بهتری رو منتقل می‌کنن استفاده می‌کنم. رنگ مشکی را با جسارت به کارمی‌برم چرا که یکی ازلازمه های جذابیت بصری تصویره و به نظرم رنگها را بهتر نشون میده، طراحی ازمحیط پیرامون کار هرروزمه ولی طبیعت باید یاد بگیره درخدمت تصویرسازی من باشه! »

زهرا زرین پور متولد 1370 بامدرک کارشناسی گرافیک ازدانشگاه یزد، تصویرگر، کاریکاتوریست و طراح کاراکتر می‌باشد.

 

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.