پرواز پرنده برزیلی در هویت بصری

در ماه مى  ٢٠١٣، استوديو طراحى و بازاريابى inteligencia، هويت جديد بصرى مؤسسه‌ی IBRA در برزيل را طراحى كرد.
IBRA، مؤسسه‌ای تازه تأسيس است که با هدف افزايش آگاهى مردم از وضعيت جمعيت حال، آينده و ارتباط آن با محيط زيست و هم چنين به عنوان مؤسسه‌اى فرهنگى با هدف تشويق و اشاعه فرهنگ برزيلى ايجاد شده است.

نماد استفاده شده براى اين برند، توكان است. توكان پرنده اى بسيار زيبايى است كه در مناطق جنگلى آمريكاى جنوبى زندگى مى‌كند. منقار زيبا، گرافيكى و رنگ‌هاى پر جنب و جوش آن، نمادى از مردم شاد برزيل است؛ ضمن اینکه این نماد به عنوان نمادى از طبيعت و محيط زيست این کشور نیز شناخته شده است.

از آن‌جا كه نسل اين پرنده‌ى زيبا در معرض خطر است؛ اين مؤسسه، بخشى از وظيفه‌ی خود را به آگاهى دادن مردم درباره اهميت حفظ طبيعت و محيط زيست منحصر به فردشان اختصاص داده است.
شایان ذکر است طراح اين پروژه، مانوئل آندريس فرناندس برزیلی بوده است. در ادامه مطلب دیدن این مجموعه‌ی زیبا را از دست ندهید.

ibra-identity-design-09

 ibra-mascot-sketch-02

 ibra-identity-design-10

ibra-identity-design-05

ibra-identity-design-03

ibra-identity-design-04

ibra-identity-design-06

ibra-alternative-02a

ibra-alternative-01a

ibra-identity-design-02

ibra-identity-design-01

ibra-identity-design-11

ibra-identity-design-07

ibra-identity-design-08

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
پوستر جشنواره قصه‌گویی با طرحی از داستان «روباه و زاغ»