هویت بصری جدید تپسی

تپسی با انتشار ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی از لوگوی جدید خود رونمایی کرد. تپسی رنگ نارنجی لوگوی جدید خود را یادآور تاکسی‌های نارنجی که سال‌ها قبل به جابه‌جایی مسافران می‌پرداختند، می‌داند.

بنابر آنچه که تپسی در این کلیپ به آن اشاره می‌کند، لوگوی جدید برگرفته شده از خطوط خیابان و تاکسی های نارنجی رنگ قدیمی است که البته به حرف «ت» الفبای فارسی و حرف اول اسم تپسی هم شباهت دارد.
تپسی در خصوص لوگو جدید می‌گوید: «زندگی در حرکت معنی پیدا می کند و همه ما به دنبال رسیدن به خواسته هایمان در تلاش هستیم. ما آمده ایم تا در مسیر حرکت شما در زندگی همراه تان باشیم و راه رسیدن شما را هموارتر کنیم. ما آمده ایم تا با استفاده از فناوری، هوشمندترین راه حل های حمل و نقل شهری در ایران را فراهم کنیم.»
لوگو جدید تپسی به زبان فارسی و انگلیسی است که به گفته تپسی، برای طراحی آن از فناوری‌های روز دنیا بهره گرفته شده است.

لوگوی پیشین تپ سی

تپسی در طراحی لوگو جدید خود از فونت دانا استفاده کرده که به عقیده شرکت این فونت نشان دهنده فرهنگ نوشتار ایرانی در دوران مدرن است. شکل حروف در فونت دانا با جنس گرافیک دیجیتال در محیط نرم‌افزاری هماهنگی دارند. این شیوه طراحی همچنین باعث سادگی شکل حروف شده که با هدف اصلی طراحی رابط‌های کاربری که همان ارتباط سریع و آسان است همسو باشند.
همچنین تپسی در کنار لوگوی جدید، آیکون‌های اختصاصی تازه‌ای را هم طراحی کرده تا با برند جدید شرکت هماهنگی ظاهری کافی را داشته باشند. تپسی تلاش کرده آیکون‌های جدید را ساده و ظریف طراحی کند تا سرعت خوانایی آنها برای کاربران نیز بالا باشد.

در آخر اینکه شباهت عجیب لوگوی جدید به برند اورنیکار  باعث می شود ارزش واقعی این هویت بصری زیرسوال رفته و ممکن است این تغییر بیشتر تبدیل به چالش شود.

 2 thoughts on “هویت بصری جدید تپسی”

  1. یعنی کاری به کیفیت ری دیزاین ندارم ! بحثم اینه که شیوه صحیح پرزنت رو له کردید! تو موشن گرافیکس گفته شده ما لوگو جدید رو از کف خیابون پیدا کردیم!!! مگه آشغاله؟؟ یعنی خودتونم برای برندتون ارزش قائل نیستید!

  2. رنگ تاکسی برای چه کسی خاطره است ؟ من توجیه رنگ رو نمی پذیرم ، چون همه ما تعریف خاصی از رنگ تاکسی تو ایران داریم . یه سری نارنجی یکسری زرد در بعضی شهرستانها سفید با خطوط مشکی در برخی دیگه سبز بعضا آبی و … هرگز تعریفی در تمام این سالها برای رنگ تاکسی در ایران ندیدم . من صرفا حرف ت رو در این لوگو میبینم و قطعا برداشتی از خطوط خیابان درش مشاهده نمیشه .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.