هنرمند مورد علاقه آلبرت اینشتین که بود؟

 مجله پرینت (print) یکی از معتبرترین نشریات گرافیک دیزاین می باشد. مجله ای حرفه ای در زمینه دیزاین، چاپ وگرافیک که از سال 1940 میلادی هر دوماه یک بار در آمریکا منتشر می شود. آرشیو مجله پرینت، گنجینه ای است از اطلاعات و رویدادهای هنری طی 70 سال گذشته. رویدادهایی که تحولات عرصه چاپ،دیزاین و گرافیک را در طی این سالها به نمایش می گذارد. ممکن است با یک بررسی دقیق و کافی در آرشیو این مجله، با اسم هایی مواجه شویم که هرگز انتظار دیدن آن را نداشته ایم ؛ مانند آلبرت اینیشتین، بزرگترین فیزیکدان قرن بیستم. در این مجله، تصویر نامه‌ی تقدیر و تکریم اینشتین از «ژوزف شارل»  دیده می شود که در سال 1955 برای مجله پرینت فرستاده شده است ( سالی که اینشتین درگذشت.)  «ژوزف شارل» کیست ؟ شارل، هنرمند آلمانی متولد1896 میلادی به خاطر استفاده ازمجموعه رنگ های زنده و گیرا و همچنین الهام گیری از سبک امپرسیونیسم که  در دهه ی 1930 در فرانسه با آن مواجه شد، شناخته شده است. شارل وطن خود آلمان را بعد از اولین نشانه‌های ظهور حزب نازی که وی را از فعالیت حرفه ای خود، نقاشی، باز می داشت ترک کرد و به آمریکا رفت. در زمان نقل مکان به آمریکا، وی با «آلبرت اینشتین » آشنا شد و در آنجا اینشتین تبدیل به یکی از علاقه مندان،مشتریان و سرمایه گذاران آثار هنری او شد. شایان ذکراست هنوز آرشیوی رسمی از آثار هنری شارل در دسترس نمی باشد.

 Einstein3  100900764  100901210  Bild 266  Bild 201  400104861  411203246  411203247  Einstein1  Einstein2 منبع

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.