همگى به رنگ‌هاى كودكى دعوتيد! / مجموعه تصويرسازى‌هاى ايلگار رحيمى

گاهى حال و هواى روزهاى خوش كودكى تا دوران بزرگسالى و حتى كهنسالى همراه ما خواهد بود و گاهى هم خيال و روياهاى آن روزها، آرام آرام از ذهن پاك مى شود. دنياى كودكانه، شيرين ترين دوران زندگى براى بيشتر انسان هاست. بخش بزرگى از خلاقيت، رويا سازى و شكوفايى ذهن در اين دوران شكل مى گيرد. كتاب هاى كودكانه با قصه ها و تصاويرشان، سهم بزرگى در اين ميان دارند. ايلگار رحيمى، نقاش و تصويرگر كتاب‌هاى كودكان است. او کارشناس گرافیک و کارشناس ارشد تصویرسازی دانشگاه هنر تهران است و از سال ٨٠ تاكنون به صورت حرفه‌اى به تصويرگرى مى‌پردازد. شرکت در نمایشگاه‌ها و جشنواره‌هاى متعدد داخلى و بين‌المللى در دبی، ایتالیا و دانمارک و همکاری با ناشران ایرانی و غير ايرانى در زمینه تصویرسازی کتاب کودک و مجلات از جمله فعاليت‌هاى اوست.

پيش از ديدن مجموعه تصويرسازى‌هاى ايلگار براى كودكان، حرف هايش درباره‌ى دوران كودكى و تصويرسازى هايش را مى‌خوانيم:
«من بازی را دوست دارم؛ بازی‌های کودکانه! بازی‌هایی که در ذهنم اتفاق می‌افتد. مثلا بازی خرگوش‌ها، بازی گربه‌ها، برف بازی در دهکده‌های فراموش شده‌ى ذهنم و ذهن انسان‌ها. انسان‌هایی که کودکی‌هایشان بازی نداشت…من با رنگ‌هایم نقش این بازی‌ها را می‌زنم. تاب بازی گربه‌ها در دهکده کودکی، دویدن خرگوش‌ها و دور شدن‌ها… من همه را به به بازی با آن‌ها دعوت مى‌كنم… همگی به رنگ‌های کودکی دعوتید! همگی به کودکی دعوتید!»

1kart  02  2kart  03  1245   7  417  morche-kocholo 01 SKMBT_C45013092917150_0001  SKMBT_C45013122511280  taghvim-ghatre-ab  سفره-ماهی  گربه-یک-مهندس-است-2  مداد-من-کلاغ-است

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
تصویرسازی از عوارضِ دل‌تنگی