نمایش سه فیلم انیمیشن ایرانی در جشنواره کوُزوو

سه فیلم انیمیشن «سوزنبان»، «درخت پرتقالی» و «شایعه» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در جشنواره انیمیشن کوُزوو روی پرده می‌روند.

هشتمین دوره جشنواره انیمیشن Anibar طی روزهای ۲۳ تا ۲۹ مردادماه ۹۶ در شهر پژا کشور کوُزوو برگزار می‌شود و فیلم‌های انیمیشن «سوزنبان» به کارگردانی مهدی خرمیان، «درخت پرتقالی» ساخته امیرهوشنگ معین و «شایعه» کاری از لیلا نوروزی در بخش مسابقه فیلم‌های انیمیشن کوتاه جشنواره روی پرده می‌روند.

در این بخش، فیلم‌های منتخب انیمیشن کشورهای روسیه، فرانسه، آلمان، کرواسی، دانمارک، سوییس، هلند، جمهوری چک و… به نمایش درمی‌آیند.

انیمیشن «سوزنبان» درباره‌ سوزنبان پیری است که سال‌ها به انتظار زنی در یک ایستگاه نشسته است تا اینکه متوجه می‌شود این زن در تخیل او است. «درخت پرتقالی» هم درباره‌ دختر بچه‌ای است که درون پرتقال زندگی کرده است و برای احیای درخت، به شهری بالای ابرها سفر می‌کند. «شایعه» نیز به روایت داستان زنی می‌پردازد که با دیدن صحنه‌ای دچار سوءتفاهم شده و شایعه‌ای را به وجود می‌آورد که این شایعه رفته‌رفته تبدیل به یک هیولا می‌شود و کل جهان را در برمی‌گیرد.

منبع

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.