نمایشگاه یلدای کاغذی

« بزرگداشت شب یلدا قدمتی به درازای تاریخ دارد، رویدادی ملی و از سالهای دور، که هنوز در میان ما زنده است و برپا می‌شود، شب زایش خورشید، بلندترین شب سال، شبی با دهها قصه وروایت که هریک دلیلی برای گرامیداشت شب چله است.
این جشن زمستانی با رسوم و خوراکی‌های ویژه‌اش در ذهن همه، خاطرات فراوانی به جا گذاشته است، تجربیات شخصی و اتفاقات جذابی که در این آیین سالانه برای هریک از ما اتفاق افتاده است،هرسال با فرارسیدن روزهای پایان آذر زنده می‌گردد.

هرتصویرگر در هنگام خلق اثرش، ابتدا به خاطرات و تجربیات خود سری می‌زند، و از میان آنها ترکیبی می‌آفریند که رنگ و بوی نگاه او را دارند، لحظاتی از میان کودکی تا به امروز که در فضای ذهن او آرام آرام جان می‌گیرند و تصاویر را می‌سازند، طعم انارها و دلشوره سفید نبودن هندوانه‌ها و هیجان دورهمی‌های خانوادگی‌، شادی‌ها، سرما، لباس‌های گرم، کرسی‌های سالهای دور، قصه‌های مادربزرگ‌ها، شعرخوانی‌ها و حالا آرام آرام یلدا در میان کاغذها جان می‌گیرد و تصویرگر آن را ثبت می‌کند.
تصویرگران، هریک آنچه از این بازخوانی خاطرات واحساسات در ذهن داشته‌اند به زبان رویا و تصویر در مقابل دیدگان مخاطبان نهاده‌اند.
یلدای کاغذی جشنی تصویرگرانه برای آغاز زمستان است.»

” سمیه علیپور”، نمایشگاه گردان یلدای کاغذی همانطور که در استیتمنت اشاره کرده است، جشنی دیرین را با خاطرات و احساسات تصویرگرانه کنار هم آورده است. این نمایشگاه تا ۱۰ دی ماه در موسسه فرهنگی ” اکو” میزبان علاقه مندان خواهد بود.

فریده شهبازی
گلریز گرگانی
عليرضا اوجی
مهشید دارابی
گلبرگ کیانی
آرزو قلیزاده
نیره تقوی
مهديه صفايي نیا
لاله ضيایی
نگین احتسابیان
علی هاشمی شهرکی
ماهنی تذهیبی
مجیدکاظمی
بهار اخوان
افروز قلیزاده
ایلگار رحیمی
سمائه شریفی
سباسلیمانی
سحر حقگو
سمیه علیپور
عاطفه شفیعی راد

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
طراحی بسته بندی برای انواع سبوس و غلات صبحانه / ایمان آل مظفر