نمایشگاه گزیده آثار دوسالانه تصویرگری نامی 2017

گزیده‎ای از آثار جشنواره بین‎المللی تصویرگری کتاب کودک جزیره نامی کره جنوبی 2017 در نگارخانه لاله به نمایش در  خواهد آمد.

نمایشگاه حاضر شامل آثار برنده جایزه بزرگ، جایزه جزیره طلایی، جایزه جزیره سبز، جایزه جزیره بنفش و برندگان تشویقی ایرانی 2017 و آثار نوشین صفاخو (برنده جایزه جزیره طلایی 2013)، حسن عامه‌کن (برنده جایزه جزیره سبز 2015) است.

جشنواره نامی، با هدف فراهم آوردن فرصتی برای تصویرگران برای ارائه آثارشان در سطح بین‌المللی و تشویق تصویرگران به آفرینش کتاب‌های تصویری با ارزش برای کودکان، برگزار می‎شود که پنج داور شامل جونکو یوکوتا، استاد ادبیات کودکان در دانشگاه ملی لوییس شیکاگو، زهره قایینی، مدیر موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان و رئیس هیئت داوران جایزه هانس کریستین اندرسن در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۰ از ایران، راجر ملو، تصویرگر و برنده جایزه هانس کریستین اندرسن در بخش تصویر 2012 از برزیل، آناستازیا آرخیپوا، تصویرگر و رئیس انجمن تصویرگران و نویسندگان روسیه و یوسف اسماعیل، تصویرگر و برنده جازه بزرگ نوما 1996 از مالزی به شکل ثابت این رقابت را داوری کرده‌اند و علاوه بر آنها هر ساله داورانی به شکل مهمان به داوران این مجموعه می پیوندند.

در سال 2017، جایزه بزرگ (نشان این رقابت به همراه ۱۰ هزار دلار) برای یک نفر، جایزه جزیره طلایی (نشان این رقابت به همراه ۵ هزار دلار آمریکا) برای دو نفر، جایزه جزیره سبز (نشان این رقابت به همراه ۲ هزار دلار آمریکا) برای پنج نفر و جایزه جزیره بنفش (نشان این رقابت به همراه گواهینامه) برای ده نفر به برندگان اعطا شد.

نوشین صفاخو (برنده جایزه جزیره طلایی 2013)، حسن عامه‌کن (برنده جایزه جزیره سبز 2015) و امیر شعبانی‎پور (برنده جایزه جزیره سبز 2017) برندگان ایرانی این رقابت بوده‌اند. همچنین نازلی تحویلی و راشین خیریه در سال 2013، آذر تیموری، یکتا جبلی، علی دالوند، رضا دالوند، ملیکا سعیدا، علی عامه‌کن، نرگس محمدی و زهرا محمدنژاد در سال 2015 و محمد برنگی، راشین خیریه، رضا دالوند، مجید ذاکری، پگاه درخشان رکنی، نوشین صفاخو، ریحانه کاشانیان، فرشته نجفی و فاطمه نخعی در سال 2017) در فهرست نهایی آن قرارگرفته‌اند.

این نمایشگاه که با همکاری انجمن تصویرگران ایران گردآوری شده است، روز جمعه 22 دی ماه 1396 از ساعت 16 تا 20 با نمایش 52 اثر از 34 هنرمند در نگارخانه لاله گشایش می‎یابد و از 23 دی تا 3 بهمن ماه از ساعت ٩ تا ١٣ و ١٤ تا ١٨ به روی بازدیدکنندگان گشوده خواهد بود.

 

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
فراخوان چهاردهمین نمایشگاه سالانه حروف نگاری پوستر اسماء‌الحسنی / ۱۳۹۷