نمایشگاه بین‌المللی دعوتی Questioning the Bomb / حضور چهار طراح ایرانی

نمایشگاه بین‌المللی دعوتی “Questioning the Bomb” در روز دوازدهم شهریورماه (دوم سپتامبر ۲۰۱۵ ) با حضور پروفسور جیمز تروپ استاد دانشگاه مریلند و جمعی از هنرمندان و علاقه‌مندان به فعالیت های سازمانی مردم‌نهاد در حوزه‌ی جلوگیری از تولید و به کارگیری سلاح‌های کشتار جمعی, در گالری هنر دانشگاه مریلند افتتاح شد.
پروفسور تروپ که به عنوان دبیر هنری نمایشگاه از بانیان برگزاری این رویداد فرهنگی است، پیرامون نحوه‌ی شکل‌گیری و برگزاری نمایشگاه می گوید : «هفتاد سال از فاجعه‌ی بمباران شیمیایی هیروشیما و ناکازاکی در جنگ جهانی دوم می گذرد. اقدامی غیرانسانی که اثراث مخرب آن هنوز در جامعه وجود دارد و معلوم نیست تا چه زمانی نیز پایدار باشد. اعتراض به این حرکت به دور از اخلاق و انسانیت، از هر نگاهی ستودنی و قابل احترام است و هنرمندانی که معمولاً کارهایشان در صف اول رخدادهای اجتماعی جهان ، دنیا را مخاطب قرار می‌دهد، در یادبود این حادثه‌ی اسف‌بار، اندیشه های خلاقانه‌ی خود را در قالب پوستر عرضه کرده و به نوعی با هدف بیان یک موضوع تاریخی معاصر ، دیدگاه های خود را مطرح کرده اند.
در این نمایشگاه بیش از ۸۰ پوستر از طراحان برجسته‌ و شناخته شده‌ی بین المللی عرضه شده است. مجموعه آثار این نمایشگاه نه تنها کلیات آن حادثه‌ی غیر بشردوستانه را بازنمایی می‌کند ، بلکه هنرمندان حاضر در آن به عنوان حمایت کننده، به صف موافقان جمع‌آوری و انصراف جهانی از ساخت و تولید سلاح های هسته ای و کشتار جمعی ، می‌پیوندند.
در برگزاری این نمایشگاه که تا تاریخ یکم آبان‌ماه (بیست و سوم اکتبر) ادامه خواهد داشت، دانشگاه کلورادو و کالج هنر و طراحی، ماساچوست با دانشگاه مریلند همکاری داشتند.
اونیش امین الهی، پریسا تشکری، پوریا عریانی و داریوش مختاری، طراحان ایرانی دعوت‌شده به این نمایشگاه هستند.

برای اطلاعات بیشتر درباره این نمایشگاه لطفا اینجا را کلیک کنید.

Parisa Tashakoriپریسا تشکری

--OnishAminelahi

اونیش امین‌الهی

--pouriaorianyپوریا عریانی

--darishmokhtari داریوش مختاریKelsey-Marotta  Kelsey MarottaJohn-Gravdahl  John GravdahlLance-Rutter  Lance RutterDavid-Tartakover  David TartakoverALAIN-LE-QUERNEC  ALAIN-LE QUERNECHarry Pearce  Harry PearceQuestioning-the-Bomb-History-and-Non-Proliferation-Invitational-Poster-Exhibition_James-Thorpe-Main-Poster-Graphic_small  James ThorpeRisbeck_Trinity_small  Risbeck TrinityKirsten-OLoughlin_Now-I-am-Become-Death_small  Kirsten OLoughlinIvan_Gazdov_WHAT-IS-NUCLEAR-WASTE_small2  Ivan GazdovElizabeth-Resnick_In-Memory-of-the-Children-Hiroshima-and-Nagaski-1945_small  Elizabeth ResnickKwang-Su_Kim-Help_Japan_small  Kwang Su KimMarlena-Buczek-Smith_Untitled_small Marlena BuczekLANNY SOMMESE  LANNY SOMMESEa (21)  a (23)  a (14)  a (19)  a (15)  a (22)  a (17)  a (7)  a (20)  a (12)  a (4)  a (13) marquee copy

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
لوگو و نماد چه تفاوتی با هم دارند؟