نشست زیبایی‎شناسی تصویرگری کتاب برگزار می‎شود

در هفتمین نشست اتاق روشن “بینش دیداری و ساختار زیبایی‎شناسی تصویرگری کتاب” مورد بررسی قرار می گیرد.

در این نشست مرتضی سُهی به گفتگو و انتقال تجربیات خود در زمینه دانش و آگاهی بصری و زیبایی‎شناسی تصویرگری در حوزه کتاب می‎پردازد.

سُهی عضو پیشکسوت انجمن تصویرگران ایران است که در سال 1985 جایزه اول جشنواره کتاب بلونیا را با کتاب زیبا و خلاقانه “برگ‎ها” از آن خود کرده است. این کتاب توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است و طبق آماری که در تابستان 94 منتشر شد در چهاردهمین چاپ خود از مرز 315 هزار نسخه گذشت و در میان لیست پرخواننده‎ترین کتاب‎های این ناشر قرار گرفت. همچنین این کتاب به زبان‎های مختلفی نیز منتشر شده است.

هفتمین اتاق روشن توسط انجمن تصویرگران ایران و با همکاری خانه هنرمندان ایران، ساعت 17 روز پنجشنبه 21 اردیبهشت 96 در تالار امیرخانی برگزار می‎شود.

منبع

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
حضور هنرمندان ايرانی در نمايشگاه اكوپلاكات لهستان