نسخه 10 استاندارد Unicode با 56 اموجی تازه معرفی شد

به تازگی پستی در وبلاگ Unicode قرار گرفته که در خلال آن نسخه 10.0 این استاندارد با کارکترها، اموجی ها و اسکریپت های جدید معرفی شده اند.

گفتنی است تازه ترین ورژن استاندارد Unicode دارای 6,518 کاراکتر جدید بوده که مجموع کاراکترهای موجود در این استاندارد را به 136,690 عدد می رساند. همچنین در نسخه مورد اشاره چهار اسکریپت جدید هم افزوده شده و تعداد کل اسکریپت ها را به 139 عدد رسانده است.

بد نیست بدانید که این اسکریپت ها برای پشتیبانی از زبان هایی نظیر سریانی، گجراتی و نوشو تعریف شده اند که این روزها کمتر استفاده می شوند.

اما شاید بزرگترین تغییر برای کاربران سیستم عامل iOS و اندروید، اضافه شدن 56 اموجی جدید است که مسلماً مخاطبان و طرفداران مخصوص به خود را خواهند داشت. برخی از این اموجی های تازه عبارتند از نماد بیت کوین، چندین شکلک خندان دو دایناسور، شخصیت های فانتزی نظیر دراکولا، زامبی و پری دریایی و حیواناتی مانند زرافه، گوره خر و جوجه تیغی.

انتظار می رود استاندارد Unicode 10 همراه با نسخه بعدی سیستم عامل iOS و اندروید در اختیار علاقه مندان قرار بگیرند.

پیشنهاد می کنیم برای اطلاع از 56 اموجی افزوده شده ویدیوی زیر را تماشا کنید.

 

منبع

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.