نرم‌افزار کورِل پینتر 2019 نسخه‌ای جدید با حساسیت و سرعت بیشتر

نرم افزارهای بسیاری برای ایجاد نقاشی های طبیعی و تصاویر گرافیکی وجود دارد اما در بین این نرم افزارها، نرم افزار Corel Painter با داشتن برترین قلم های دیجیتالی، مواد گرافیکی و ابزارهای خلق زیباترین تصاویر، نقطه مقابل نرم افزارهای رقبا قرار گرفته است.

آپدیت جدید این نرم‌افزار، قلم‌موها و انتخاب رنگ‌های بیشتری را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. با معرفی این نرم‌افزار، شرکت کورِل بازگشتی به اصول اولیه کرده است؛ نسخه‌های قبلی بر سبک‌های مختلف نقاشی تمرکز داشتند؛ نرم‌افزار نسخه ۲۰۱۸ با نقاشی‌هایی با ظرافت کمتر و نسخه ۲۰۱۷ با توان ایجاد بافت‌ و قلم‌موهایی صاف.

در آخرین نسخهٔ انتشار یافتهٔ این شرکت، تمرکز بر استفادهٔ کابر از نرم‌افزار و میزان راحتی کاربرد آن بوده است. از همین رو موتور نقاشی به‌روز رسانی و با رابط کاربری تطبیق داه شده‌است.

بنا بر گفتهٔ مسؤلین این شرکت، نرم‌افزار طراحی شده در اجرا و بزرگ‌نمایی و کوچک‌نمایی، ۳۸ درصد از مدل ۲۰۱۸ خود سریع‌تر است. قلم‌موها نیز ۷۵ درصد سریع‌تر کار می‌کنند (در خلاصهٔ فیلمی که روی سایت قرار داده شده می‌توانید این نکته را ملاحظه کنید).

این نرم‌افزا بر روی سیستم‌هایی که می توانند AVX2 ( مخفف Advanced Vector Extensions یا نسخه‌ی دوم اکستنشن‌های پیشرفتهٔ برداری) را پشتیبانی کنند قابل نصب است. پردازنده‌های کورآی ۵ و ۷ و اینتل زئون می‌توانند این نسخه را پشتیبانی کنند ولی در مدل‌های پایین‌تر کار با مشکل مواجه خواهد شد.
یکی دیگر از امکانات این نرم‌افزار رابط کاربری تیره است؛ هرچند می‌توانید بنا بر ترجیح خود مدل قبل را استفاده کنید.

این امکان به کاربر اجازه می‌دهد تا بر روی طراحی خود تمرکز بیشتری کند و کار، حرفه‌ای‌تر به‌نظر برسد. برخی مدل جدید و عده‌ای مدل قدیمی رابط کاربری را دوست دارند؛ هرچند مدل جدید سرعت تشخیص آیکون‌ها را بر روی صفحات نمایش کوچک ولی با رزولوشن بالا، بیشتر می‌کند.

در کنترلگرهای رنگ نیز تجدیدنظری شده است. چرخه و حلقه و مثلث رنگ بر همان روال سابق عمل می‌کنند و گیره‌ها بزرگتر شده‌اند و کار با آنها راحت‌تر شده‌ است. ایکون‌های مربوط به انتخاب رنگ نیز مجدد طراحی شده‌اند و فضای کمتری اشغال می‌کنند.

کاربران دارای صفحات نمایش لمسی هم می‌توانند با حرکت دست صفحه را چرخانده و یا موارد دیگر مثل بزرگ‌نمایی را انجام دهند.

علاوه بر همهٔ اینها این نرم‌افزار ۳۶ قلم‌موی جدید دارد. برخی از قلم‌موها در گروه‌های جدیدی قرار گرفته و به کاربر امکان استفادهٔ سریع برای طراحی‌هایی مثل تاتو و شابلون می دهد.

در شکل زیر الگوهایی نو با قلم‌موهای جدید نمایش داده شده‌اند:

 

 

منبع

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.