نخستین فستیوال مشترک کودک ایران و مالزی با حضور چهار تصویرگر ایرانی

نخستین فستیوال مشترک کودک ایران و مالزی با موضوع «دانش، قصه و جوانان» و نمایش آثاری از کمال طباطبایی، هدی حدادی، علی بوذری و نسیم نوروزی در حال برگزاری است.

این فستیوال با همکاری رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مالزی و دبیر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان شعبه مالزی از تاریخ ۱۰ تا ۱۳ فوریه برابر با ۲۱ تا ۲۴ بهمن ماه در طبقه چهارم برج‌های دوقلو پتروناس، گالری پتروساینس در حال برگزاری است.

این فستیوال هنری شامل برنامه‌های متنوعی به شرح زیر بوده است است:

1- نمایشگاه تصویرگری کتاب کودک، نمایش آثار هنرمندان تصویرگر مالایی و هنرمندان ایرانی: هدی حدادی، نسیم نوروزی، کمال طباطبایی و علی بوذری
2- کارگاه آموزشی کتاب تصویری توسط هنرمندان ایرانی: سحر ترهنده، هدی حدادی، کمال طباطبایی و علی بوذری

3- کارگاه آموزشی تخصصی طراحی و گرافیک برای هنرمندان مالایی
4- سمینار کتاب کودک، سخنرانی و ارائه مقاله توسط اساتید و هنرمندان مالایی و سحر ترهنده و علی بوذری از ایران

5- کارگاه آموزشی برای کودکان و نوجوانان با عنوان «چگونه جوانان را علاقه‌مند به علم و تکنولوزی و ریاضیات کنیم» توسط اساتید دانشگاه از ایران و مالزی

6- نمایشگاه کتاب کودک با حضور انتشارات کتاب کودک و نوجوان از ایران و مالزی
قابل ذکر است این برنامه با مشارکت و همکاری دانشگاه علوم (USM)، دانشگاه سلانگور (UNISEL)، خانه کتاب (KOTABAKO)، کتابخانه ملی و شورای کتاب ملی مالزی و با همکاری کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان و اداره کل فرهنگی و هنری سارمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ایران برگزار شده است.

 

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
خاطره نگاری تصویری / سيد محمد مهدی فاطمی