میلتون گلِیزِر، خالق طرح معروف «من عاشق نیویورکم»، درگذشت

میلتون گلیزر از معروف‌ترین طراحان گرافیک آمریکا و خالق طرح معروف “من عاشق نیویورکم” در ۹۱ سالگی در اثر سکته قلبی درگذشت.

گلیزر از معروف‌ترین طراحان گرافیک آمریکا به شمار می‌رفت.

او طرح “من عاشق نیویورکم” را در ابتدا در سال ۱۹۷۷ برای یک کارزار تبلیغات گردشگری خلق کرد، اما این طرح به‌سرعت چنان معروفیتی یافت که اکنون بعضی از آن به عنوان نماد شهر نیویورک یاد می‌کنند.

به نقل از ایندیپندنت، او خود ایده این طرح را “ناچیز و خیلی کوچک” توصیف کرده و سال‌ها بعد گفت که از معروفیت این طرح “واقعا جا خورده” است.

میلتون گلیزر در سال ۱۹۲۹ در برانکس در شهر نیویورک به دنیا آمد و روز شنبه به گفته همسرش در اثر سکته درگذشت.

گلیزر در پی حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر طرح معروف خود را با اندکی تغییر بار دیگر منتشر کرد، این بار با این جمله: “من بیش از همیشه عاشق نیویورکم.”

میلتون گلیزر همچنین در سال ۱۹۶۸ نیویورک مگزین را بنیاد گذاشت و از دیگر طرح‌های بسیار معروفش یکی هم طرح آلبومی برای باب دیلن، خواننده و شاعر و آهنگساز آمریکایی، است که در سال ۱۹۶۷ خلق کرد.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
لوگوی جدید تیم ملی ایتالیا