«میلاد» تایپ فیسی برای طراحی هویت بصری / رضا بختیاری فرد

«در طراحی قلم (تایپ‌فیس) میلاد از خط نسخ کمک گرفته شده اما به‌ منظور کاربردی‌تر ساختن قلم، تناسبات در اجزای حروف بسیار تغییر کرد. دندانه‌های بلند و فضای سفید زیاد در درون حروف و چشم‌های بالای کرسی برای تشخیص آسان چشم (Legibility) و نزدیک شدن فراز (Ascender) و فرود (Descender) به خط کرسی برای دست‌یابی به انسجام بیش‌تر در سطرها انجام شد. این ویژگی‌ها در کنار زاویه‌ی کم دندانه‌ها و زاویه‌ی قلم صفر و نیز کنتراست ضخامت خیلی کم، نمایی امروزی و هم‌نشینی بسیار خوب در کنار حروف لاتین باعث شده میلاد، قلمی مناسب برای فضای وب و واسط کاربری (UI) باشد.
۱۰ وزن طراحی شده، تمام نیازهای کاربران را پوشش داده و از این‌رو میلاد قلمی مناسب برای طراحی هویت بصری شرکت‌ها و سازمان‌ها می‌باشد.
فرایند طراحی این قلم در سال ۱۳۸۹ در مدرسه‌ی ویژه زیر نظر دامون خان‌جانزاده انجام شد. سپس تکمیل خانواده‌های آن را شروع کردم که در سال ۱۳۹۲ پایان یافت. اکنون در حال باز طراحی و بهینه‌سازی نسخه‌ای از این قلم ویژه‌ی وب می‌باشم.»
آنچه گفته شد، توضیحات  رضا بختیاری فرد درباره روند شکل گیری و تولد فونت میلاد بود. این قلم تاکنون دو بار جزو آثار برگزیده شناخته شده است: نفر اول سرو نقره‌ای / نمایشگاه بین‌المللی طراحی حروف فارسی، بخش متن/ انجمن صنفی طراحان گرافیک – ۱۳۹۲- نفر دوم مسابقه‌ی طراحی قلم بانک اقتصاد نوین / مدرسه‌ی ویژه – ۱۳۹۱
همچنین این فونت، اخیرا در طراحی کتاب «کارنمای ۹۴» مورد استفاده قرار گرفته است.

Milad Roozrang_01  Milad Roozrang_03  Milad Roozrang_02  Milad Roozrang_06  Milad Roozrang_05  Milad Roozrang_04  Milad Roozrang_12  Milad Roozrang_11  Milad Roozrang_10  Milad Roozrang_09  Milad Roozrang_08
Milad Roozrang_07

Milad Roozrang Animate Milad Roozrang_13 Milad Roozrang_17 Milad Roozrang_16 Milad Roozrang_15 Milad Roozrang_14 Milad Roozrang_19 Milad Roozrang_18

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
طراحی برندینگ لاتراس / آژانس خلاقیت رایمون