موزيك ويديوى وهم‌آلود «هيولاها» / پويا عباسيان

تصور كنيم يك گروه موسيقى از شما به عنوان يك طراح درخواست مى‌كند براى يكى از قطعه‌هاى آلبومش كه درباره‌ى اوهام يك دختر تنهاست، موزيك ويديو بسازيد. دخترى كه در آشفتگى و پارانويا گم شده و زندگى‌ش روى لبه‌ى نازك واقعيت و خيال قرار گرفته است.
خب مسلماً با پروژه‌ى مشكلى روبه رو شده‌ايد! ساختن و پرداختن چنين فضاى وهم آلودى كار چندان ساده‌اى نيست؛ به خصوص اگر بدانيد كه بيماران پارانوئيدى تصور مى كنند كه هميشه تحت تعقيب‌اند و توهم هاى ديدارى شنيدارى، دشمنان خيالى و باور افراطى به نيروهاى ماوراءطبيعى هم از خصوصيات بارز بيمارى‌شان است.
پويا عباسيان _طراح و كارگردان ساكن فرانسه_ به طور تمام و كمال اين پروژه را به سرانجام رسانده است. ويديوى “هيولاها” (Monsters) درباره‌ى همين موضوع است.
در ژوئن ٢٠١٣ گروه موسيقى “ABBY” و پويا عباسيان بر روى مراحل ايده پردازى اين موزيك ويديو، بر اساس متن ترانه «Lyric»، گفت‌وگوهاى مفصلى داشتند.

اَبى “ABBY” یک گروه موسيقى ساکن برلین است که در سال ۲۰۰۹ تاسیس شد. سبک گروه، آلترنتیو راک بوده و تحت تاثیر سنگلستیگکیت ۱۹۷۰، الکترونیک می‌باشد. جالب است كه بدانيد ترانه‌هاى گروه، زندگی‌ دختر جوانی به نام اَبی را بیان می‌کند. اما دليل انتخاب اين اسم چيست؟ “اَبى” یکی‌ از دوستان نزدیک اعضای گروه بود که با از دست دادن  صميمى‌ترین دوستش دچار پارانویا می‌شود.
متن آهنگ، داستان او را از زبان خودش می‌گوید و تصویرهایی که در ذهن دارد، دختری‌ست که در تنهايى‌اش گم شده و هيولاها او را احاطه كرده‌اند.
پويا به عنوان كارگردان اثر سعى كرده با استفاده از عناصر مختلف، حس و حال دنياى ذهنىِ دخترك را به مخاطب القا كند. كنتراست بالا در فضاسازى، تار شدن پياپى نماها كه انگار تاكيدى‌ست بر تشويش روحى شخصيت اَبى، طراحى هيولاها كه انعكاس دنياى اطراف او هستند و عشق و وحشتش نسبت به زندگى را بيان مى‌كنند و …
اين موزيك ويديو در اكتبر ٢٠١٣ و با ليبل (Universal Music germany) به طور رسمى منتشر شد.

دست اندركاران:
Director: Pooya Abbasian
Production: MAGNITUDE
Animation / Character Modeling: Joanne Smithies
Character / Environment Design: Pooya Abbasian
Texturing / Rendering / Environment Modeling: Faraz Abbasi
Post: Faraz Abbasi / Pooya Abbasian
Rigging: Guillaume Ferrachat
Producers: Fritzi Nicolaus & Reza Dolatabadi
Story: Pooya Abbasian

با هم به ديدن مراحل شكل‌گيرى اين پروژه‌ى جذاب از ابتدا تا انتهای آن مى‌نشينيم:

Abby-Monsters-01  Abby-Monsters-02  Abby-Monsters-03  Abby-Monsters-04  Abby-Monsters-05  Abby-Monsters-06 tumblr_n1s6gmGAN01ri0rquo3_500 Abby-Monsters-07  Abby-Monsters-08  Abby-Monsters-09  Abby-Monsters-10 asd-01  asd-03  asd-04  asd-05 tumblr_n1s6jl6QAd1ri0rquo1_500 asd-07  SB-01  SB-02  SB-03  SB-05 tumblr_n1s6kykVEp1ri0rquo1_500 SB-06  SB-07  SB-08  tumblr_mnctgejowU1ri0rquo1_500 tumblr_n1s6sqhMrW1ri0rquo1_500

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
حضور انیمیشن های کوتاه ایرانی در جشنواره انیماموندی برزیل