معرفی آنلاین کارتون‌های برتر «شکست کرونا»/کدام کشورها رکورددارند؟

سیدمسعود شجاعی‌طباطبایی از احتمال برپایی مراسم آنلاین یا مجازی برای اختتامیه مسابقه بین‌المللی کارتون «ما کرونا را شکست می‌دهیم» خبر داد.

سیدمسعود شجاعی طباطبایی مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری و دبیر مسابقه بین‌المللی کارتون «ما کرونا را شکست می‌دهیم» درباره برپایی مراسم پایانی و نمایشگاه آثار این مسابقه گفت: از آنجایی که وزارت بهداشت یکی از حامیان این مسابقه است، قرار است برنامه‌های مراسم پایانی و برپایی نمایشگاه از سوی آن‌ها اطلاع‌رسانی شود چون قرار است وزیر بهداشت در مراسم پایانی حضور داشته باشد.

وی تاکید کرد: البته ما در تلاش هستیم که اجازه برگزاری آنلاین مراسم اختتامیه این مسابقه را بگیریم چون با توجه به شرایط موجود ناشی از شیوع کرونا و زمان زیادی نیز از مسابقه گذشته است، احتمال می‌دهیم مراسم پایانی و اعطای جوایز به صورت مجازی برگزار شود. برای این منظور نیز با داوران ایرانی و خارجی مصاحبه انجام شده که با زیرنویس همراه است.

شجاعی طباطبایی با اشاره به اینکه تندیس، کتاب، جوایز و الواح تقدیر آماده است، بیان کرد: کتاب نمایشگاه در ۳۲۰ صفحه با مقدمه وزیر بهداشت به شکل نفیس به چاپ رسیده است.

برگزاری نمایشگاه آثار در چند گالری

با بیان اینکه نمایشگاه آثار این مسابقه در چندین گالری در سطح شهر برگزار خواهد شد، اظهار کرد: تصمیم داریم همه ۳۸۸ اثری که برای مسابقه مورد قبول بودند، به نمایش بگذاریم؛ همچنان که بخشی از این آثار در پیاده‌راه میدان ولیعصر (عج) و فرهنگسرای اندیشه به نمایش درآمد. همچنین آثار در مراکز استان‌ها نیز به نمایش در آمده و در خواهد آمد که اولین نمایشگاه مجازی آن در استان هرمزگان برگزار شده است.

دبیر مسابقه بین‌المللی «ما کرونا را شکست می‌دهیم» درباره برگزیدگان این مسابقه نیز گفت: به سه نفر برگزیده اول و دوم و سوم، تندیس و لوح تقدیر و جایزه نقدی و به ۷ نفر از هنرمندان ایرانی نیز جایزه ویژه شامل جایزه نقدی دو میلیون تومانی به همراه یادمان تقدیر تعلق می‌گیرد. جایزه ویژه برای هنرمندان ایرانی از این جهت در نظر گرفته می‌شود، چراکه همیشه تعداد هنرمندان ایرانی بیشتر از خارجی‌ها است و به همین دلیل همیشه برای این هنرمندان، امتیاز ویژه‌ای قائل هستیم.

کشورهای رکورددار ارائه اثر به جشنواره کدامند؟

به گفته وی، کشورهای ایران، ترکیه، چین، هندوستان و اندونزی بیشترین میزان اثر و حضور را در این مسابقه داشتند. ۴۳۶ هنرمند ایرانی، ۸۲ هنرمند ترکیه‌ای، ۷۲ هنرمند چینی، ۷۵ هنرمند هندی، ۷۰ هنرمند اندونزیایی، ۴۸ هنرمند برزیلی، ۳۰ هنرمند روسی، ۲۶ هنرمند صربستانی و ۲۵ هنرمند اوکراینی در مسابقه شرکت کردند.

به گزارش مهر، نمایشگاه مجازی کارتون‌های مسابقه «ما کرونا را شکست می‌دهیم» در سایت ایران کاریکاتور به نمایش درآمد و علاوه‌بر آن، آثار در صفحه مجازی مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر نیز نمایش داده شد. تاکنون بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار بار از گالری آثار در سایت ایران کارتون دیده شده است.

منبع

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
اموجی ها از کجا آمده اند؟