مجتبی حیدرپناه برنده جایزه آیدین دوغان ترکیه شد

مجتبی حیدرپناه، کارتونیست، طراح و تصویرگر، موفق به کسب رتبه سوم سی و هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی آیدین دوغان ترکیه شد.

به گزارش سایت روزرنگ، مجتبی حیدر پناه، در این باره به ایسنا گفت: در سی و هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی آیدین دوغان، با دو اثر شرکت کرده بودم که در نهایت یکی از آن‌ها در بخش آزاد موفق به کسب رتبه سوم شد.

وی ادامه داد: این اثر صفر تا صد به صورت دیجیتالی خلق شده و استفاده از مجسمه مشهور «رودن» با نام «متفکر» در آن، بیانگر موانعی است که گاهی برای جلوگیری از فکر کردن بر سر راه انسان‌ها وجود دارد.

این کارتونیست یادآور شد: جشنواره آیدین دوغان یکی از معتبرترین جشنواره‌های کاریکاتور جهان است که در دوره سی و هفتم آن، هنرمندانی از ۱۳۷ کشور با هم رقابت داشتند و من در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ نیز به ترتیب لوح تقدیر و رتبه دوم این جشنواره را کسب کرده بودم.

مجتبی حیدرپناه

 معضلات هنرمندان کارتونیست

حیدر پناه، درباره معضلاتی که هنرمندان کارتونیست برای شرکت در جشنواره‌های بین‌المللی با آن روبرو هستند، اظهار کرد: معمولاً هزینه شرکت در جشنواره‌های بین‌المللی را به صورت شخصی پرداخت می‌کنیم و در صورت برنده شدن نیز باید کسی را معرفی کنیم که در آن کشور حساب داشته باشد، بعد منتظر باشیم که جابه‌جایی پس از کسر مالیات انجام شود تا جایزه به دست ما برسد و همین امر باعث شده که شرکت در جشنواره‌های اروپایی برای هنرمندان کارتونیست ایران سخت باشد.

مجتبی حیدر پناه (زاده‌ٔ ۱۷ فروردین ۱۳۶۹، آباده) هنرمند کارتونیست، تصویرساز و طراح کاراکتر ایرانی است که به خاطر فعالیت‌های مطبوعاتی و همچنین جوایز بین‌المللی که کسب کرده است، شناخته می‌شود.

او که فارغ‌التحصیل رشتهٔ نقاشی دانشکده هنر دانشگاه یزد است، در یک دهه فعالیت خود توانسته است جوایز فستیوال‌های کارتون کشورهای ایران، آرژانتین، ایتالیا، برزیل، اسلواکی و ترکیه به دست آورد.

برای دیدن پروژه های منتشر شده مجتبی حیدرپناه در روزرنگ اینجا و اینجا رو کلیک کنید.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
آیکون اپلیکیشن‌های مایکروسافت آفیس بعد از ۵ سال تغییر می کند