مانیتور قلمی جدید Wacom به زودی روانه بازار می‌شود

کمپانی وکام (Wacom) برندی که میان هنرمندان بسیار شناخته شده است به تازگی قصد دارد محصول جدید خود را روانه  بازار کند. پیشترنام این محصول 13HD  Cintiq یا همان مانیتور قلمی نام داشت اما حالا جایگزینی برای خود پیدا کرده است که Cintiq Pro نام دارد. این محصول که در کنفرانس Adobe چند هفته پیش معرفی شده بود یک مانیتور-تبلت می باشد و در دو مدل 13 و 16 اینچ روانه بازار می شود. این مدل به عنوان یک مانیتور دوم به لپتاپ و یا رایانه های شخصی متصل می شود و می توانید با قلم مخصوص آن Wacom’s Pro Pen 2 طراحی کنید. بنا به گفته سازنده، این قلم 4 برابر حساسیت بیشتری نسبت به قلم قبلی که در Cintiq 13HD استفاده می شد را دارد و همینطور این قلم دیگر نیاز به باتری ندارد. از دیگر ویژگی های آن می توان به اتصال ساده آن به لپتاپ یا رایانه های شخصی اشاره کرد که تنها با یک درگاه USB اتصال برقرار می شود. همچنین کیفیت تصویر Ultra HD با رزولوشن بیشتر و رنگ های دقیق تری می باشد. این مدل، طراحی ظریف تری دارد و دکمه های روی صفحه آن حذف شده اند و وزن آن کاهش یافته است و به جای آن یک پنل حاوی 17 دکمه به آن اضافه شده است. Cintiq Pro 13 با قیمت 999 دلار و مدل 16 اینچ آن با قیمت 1499 دلار در ماه ژانویه امسال در دسترس قرار می گیرد که می توان این را با توجه به قیمت رقیب محصول جدید Del که چندی پیش معرفی شد حساب کرد.


منبع

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
فراخوان ورکشاپ در کربلا