لوگوی پرسپولیس نامزد برترین نشان فوتبال آسیا

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در زمان تعطیلی رقابت‌ها به داستان‌های جالب بعضی از لوگو‌های تیم‌های آسیایی پرداخت و سابقه و دلیل طراحی هر یک از آنها را منتشر کرد.

در گزارش تازه سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره نشان سرخ های تهرانی آمده است: « پرسپولیس لوگوی خود را از مکان تاریخی پرسپولیس، پایتخت امپراتوری هخامنشی برداشته است و بدین ترتیب، آرم این باشگاه عناصری از یکی از نشانه‌های بارز تاریخ کشور ایران را در خود جای داده است.

غول تهرانی در طول سال‌ها بار‌ها آرم خود را تغییر داده است، برخی از آنها با نماد گاو‌ که نمادی از بهره‌وری است. یک کاپ به عنوان شناخت دستاورد‌های باشگاه در قسمت بالای بدن قرار دارد، در حالی که حلقه‌های المپیک در زیر لوگوی پرسپولیس به عنوان یکی از تیم‌های عالی ورزشی ایران قرار داده شده است.

در سال ۲۰۱۲ و پیش از داربی ۷۴ تهران برابر استقلال، پرسپولیس یک بار دیگر این آرم را به روز کرد. این بار نام پرسپولیس را به دو زبان فارسی و انگلیسی به لوگو اضافه شده است.

البته پرسپولیس یک ستاره نیز طی سالیان اخیر به نشانه 10 بار فتح لیگ داخلی ایران به نشان خود افزوده که از این گزارش جا مانده است. در پایان کاربران سایت کنفدراسیون اجازه پیدا کرده اند که بهترین لوگوی آسیایی را در این بخش انتخاب کنند که لوگوی تیم‌های الکویت کویت، قادسیه کویت، ججو یونایتد کره جنوبی، ناگویا ژاپن، بنگال شرقی و پسیپورا اندونزی نیز در کنار پرسپولیس تهران حضور دارند. در بین تیم هایی که لوگوی شان نامزد بهترین های آسیا شده ، نشان تیم الکویت کویت نشانی معمولی و آماتوری به نظر می آید و عجیب است که از کویت دو باشگاه در این نظرسنجی قرار گرفته اند!

Nagoya Grampus | Dream League Soccer 2019 Kits - Dream League ...

لوگوی باشگاه ناگویا ژاپن

Bae Jae Woo FIFA 18 - 62 - Prices and Rating - Ultimate Team | Futhead

لوگوی باشگاه ججو یونایتد کره جنوبی

 

Perispura.png

 

لوگوی باشگاه پرسیپورا اندونزی

نادي القادسية الرياضي

لوگوی باشگاه القادسیه کویت 

 

باشگاه ورزشی الکویت - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

لوگوی باشگاه الکویت کویت

منبع

 

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
پوستر نمایش «دروغ»