قلم نرگس خاتون

« تایپ فیس خاتون از دسته تایپ‌های نمایشی و اوت لاین است که دارای خاصیت نمایش در تبلیغات محیطی و بسته‌بندی محصولات است. طراحی خاص کاراکترها و اوت لاین بودن این حروف فضای زیادی را برای ایجاد تغییرات مناسب، هم در فضای بیرونی و هم در فضای محصور در کلمات  فراهم کرده است تا با خلاقیت طراح در استفاده از این حروف به نتیجه دلخواه رسید.

ارتباط بین خاتون و تصویر سازی از مهم‌ترین خصوصیات این تایپ است تا جایی که یکپارچگی تصویر در کنار کاراکترهای پویا و شیرین خاتون حس خوب و دلپذیری به مخاطب خود می‌دهد.

در بحث کرنینگ حروف (فاصله گذاری) خاتون به شکل خاصی عمل می‌کند و با توجه به اوت لاین بودن آن بدون ضربه زدن به خواندن هر حرف، برای یکپارچگی و استحکام کلمات، کاراکترهای تشکیل دهنده  کلمات را به هم می‌چسباند و فقط کلمات هستند که از هم فاصله می‌گیرند.

حروف ترکیبی و حروف جایگزین طراحی شده برای این فونت امکان تایپ جذاب‌تری در اختیار طراح قرار می دهد تا در نهایت طرح‌های اثرگذارتری داشته باشد… .»

علی اصغر بازگیر متولد خرم آباد و دارای مدرک کارشناسی گرافیک است.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
مسابقه طراحی پوستر با موضوع زندگی دیجیتال