قلم‌‌ و خط‌کش جدید ادوبی، آینده خلاقیت‌های دیزاین را متحول خواهدکرد

شرکت نرم‌افزاری ادوبی، محصولی جدید و مورد علاقه طراحان معرفی کرده است. محصولی که شاید بتوان گفت مدتهاست طراحان چشم انتظار آن را داشته‌اند. این قلم دیجیتال ویژه آی‌پد بوده و برای استفاده از آن، دو اپلیکیشن مخصوص iOS نیز به نام‌های Parallel و Contour معرفی شده‌اند. این اپلیکشین‌ها برای استفاده از خط‌کش دیجیتال ناپلئون شرکت ادوبی که هنوز تا زمان عرضه شدن به بازار راه زیادی در پیش رو دارد نیز مناسب خواهد بود. قلم مایتی با هدف پر کردن خلاء میان طراحی برروی کاغذ و تبلت طراحی و ساخته شده و از ارتباط بلوتوثی با نرم‌افزار آی‌پد برخوردار است و تکنولوژی طراحی کردن با آن به گفته نایب‌رئیس شرکت ادوبی بسیار دقیق و پاسخگو است.

3032040-inline-2014-06-18-092652

ارتباط بلوتوثی می‌تواند اطلاعاتی مانند میزان فشار وارد شده به قلم را به تبلت انتقال دهد و همچنین می‌تواند قلم را با سیستم ابری خلاق ادوبی مرتبط سازد. این خصوصیت می‌تواند مجموعه ابزارهای تحت شبکه‌ای از قبیل ابزار‌هایی برای انتقال ایده‌های رنگی کاربران و یا عناصر کپی‌شده برروی صفحه مجازی توسط کاربران را به وجود آورد. قلم و خط‌کش دیجیتال ادوبی درحال حاضر ویژه استفاده برای آی‌پد‌ها طراحی شده‌اند اما از آنجایی که این ابزار‌ها با محرک انگشت انسان کار می‌کنند، می‌توانند با کمک گرفتن از نرم‌افزارهای مناسب، برای سیستم‌های اندرویدی نیز کاربردی باشند.  اپلیکیشن‌های طراحی شده برای این قلم به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با کمک سخت‌افزار قابل استفاده باشند. اپلیکیشن Parallel اپلیکیشن ویژه طراحی است و دیگری برای ویرایش عکس‌ها طراحی شده‌است.هنوز قیمت نهایی این قلم و خط‌کش مشخص نشده‌است. در انتهای قلم مایتی چراغ LED تعبیه شده که با درخشیدن در رنگ‌های مختلف پیام‌های متفاوتی را به کاربر انتقال می‌دهد. برای مثال نور زرد به معنی نیاز به شارژ مجدد باطری است،‌نور آبی به معنی آماده بودن بلوتوث برای اتصال است و درخشش دو پالس پی‌در‌پی نوری به معنی انتقال موفقیت‌آمیز اطلاعات به تبلت است. قلم دیجیتال مایتی از غلافی محافظ برخوردار است که به عنوان شارژر USB نیز کاربرد دارد و چراغ LED روی آن زمانی که رنگ‌های رنگین‌کمانی را از خود ساطع کند به معنی این است که شارژ قلم کامل شده‌است. ادوب قصد دارد فروش قلم‌های دیجیتال مخصوص آی‌پد خود را از سال ۲۰۱۴ آغاز کند. . فروش قلم مایتی (Mighty) قدرتمند شرکت ادوبی به گفته این شرکت به زودی آغاز خواهد شد، اما خط‌کش دیجیتال این شرکت همچنان در دست تکمیل خواهد ماند.

3032040-inline-04-closeupb
3032040-inline-2014-06-18-112140  3032040-slide-01-floating  3032040-slide-05-led-on  3032040-slide-08-mighty-slide  3032040-slide-09-chargingcaseon  3032040-slide-10-chargingcaseoff  3032040-slide-11-on-ipadbrightscreen

منبع

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.