«قدم یازدهم» جایزه ۵۰۰ یورویی جشنواره ایتالیا را از آن خود کرد

انیمیشن «قدم یازدهم» ساخته مریم کشکولی‌نیا، جایزه بهترین فیلم بخش مسابقه فیلم‌های ایرانی هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کوتاه سدیسی فورلی کشور ایتالیا را از آن خود کرد.

پویانمایی «قدم یازدهم» اولین جایزه بین‌المللی خود شامل جایزه‌ای با عنوان لومینور به همراه جایزه نقدی ۵۰۰ یورویی را در جشنواره فیلم سدیسی فورلی کشور ایتالیا به‌ دست آورد.

انیمیشن ۱۰ دقیقه و ۵۰ ثانیه‌ای «قدم یازدهم» از تولیدات سال ۱۳۹۸ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که بر اساس کتابی با همین نام نوشته زنده یاد سوسن طاقدیس ساخته شده است.

این رویداد هنری با هدف ایجاد فرصت برای تبادل اطلاعات میان مخاطبان حرفه‌ای فیلم کوتاه در حوزه صنعت سینما و نیز جلب توجه عموم تماشاگران و ایجاد سواد رسانه‌ای در نزد مخاطبان کودک و نوجوان، بخشی را به فیلم‌های ایرانی اختصاص داد که ۱۵ فیلم کوتاه ایرانی به این بخش راه یافته بود. این جشنواره در بخش‌های فیلم‌های مستند و داستانی بین‌الملل، انیمیشن‌های تجربی بین‌الملل، فیلم‌های ملی، انیمیشن‌های کودک در بخش بین‌الملل و فیلم‌های ملی و بین‌المللی بیش از ۲ دقیقه‌ای در ژانرهای مختلف، مسابقه فیلم‌های ایرانی و مسابقه مولفین امیلیا-رومانیا فیلم می‌پذیرد و جایزه اول آن، جایزه لومینور به همراه ۵۰۰ یورو برای بهترین فیلم در هر بخش اهدا می‌شود.

با توجه به شرایط پیش آمده و جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، تمامی نمایش فیلم‌های منتخب و دیگر برنامه‌های هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کوتاه سدیسی فورلی به صورت آنلاین از ۱۱ تا ۲۰ مهر ۱۳۹۹ برابر با ۲ تا ۱۱ اکتبر ۲۰۲۰ در ایتالیا برگزار شد.

انیمیشن «قدم یازدهم» تاکنون در بخش مسابقه سی‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان «سینه‌کید» آمستردام هلند، بخش مسابقه فیلم‌های کودکان ۷ تا ۱۰ سال پانزدهمین جشنواره دوسالانه انیمیشن براتیسلاوا (BAB)، بخش مسابقه فیلم‌های کودکان چهل‌وهشتمین جشنواره جهانی انیمافست زاگرب، بخش مسابقه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی انیمیشن ایندی ‌فست کره‌جنوبی Indie-AniFest، بخش مسابقه شصتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان زلین و بخش مسابقه شصتمین جشنواره انیمیشن انسی نیز راه یافته بود.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
قصه‌ها، تصاوير، رنگ‌ها / مجموعه تصويرسازى‌هاى نسيم نوروزى