فونت رهروان

« در فونت رهروان، حروف معمولاً خارج از سیستم و قواعد فونت‌های مرسوم به یکدیگر متصل می‌شوند و بیشتر ترکیبات حروف بر اساس خلاقیت شخصی طراح ایجاد شده است.

در طراحی این فونت سه ویژگی اصلی دیده می شود:

الف: ارادت به ثلث
طراحی فونت رهروان بر پایه فضای بصری و فرمی خط ثلث انجام شده است (اما نتیجه ثلث نیست!) و تلاش بر این بوده تا با حفظ روحیه خوشنویسی، فضای بصری جدیدی خلق شود. تغییرات فرم حروف در این فونت به گونه ای است که همنشینی حروف در یک تایپ ساده نیز ریتم و هارمونی خاص خود را ایجاد کند.

ب: اکتشاف در کلوزآپ
وجود خطوط رها و نازک و منحنی های هماهنگ و همچنین جزئیات فراون در بدنه حروف باعث می شود کاربرد فونت در ابعاد بزرگ نیز جذاب باشد و همچون مینیاتور های ایرانی در جزئیات هم بتوان اکتشاف کرد.

ج: ساختاری جدید
اتصالات حروف در این فونت خارج از قواعد مرسوم طراحی فونت فارسی و عربی است. در فونت رهروان هر کدام از حروف به تنهایی فرم و شخصیتی کامل دارند و شیوه اتصال حروف برای ساختن کلمه از نو تعریف شده است. این شیوه به طراحان کمک می کند در تایپوگرافی ها آزادی عمل بیشتری داشته باشند.»

این پروژه توسط ابوالفضل رهروان طراحی و اجرا شده است.

 

 

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
پوستر نمایش الیور تویست