فراخوان نمایشگاه بين المللى تصویرگری مهاجرت

مرکز بین‌المللی کتاب‌های تصویری (ICPBS) از هنرمندان تصویرگر سراسر دنیا دعوت می‌کند تا در نمایشگاه تصویرسازی «مهاجرت» شرکت کند.
به گزارش روزرنگ و به نقل از روابط‎عمومی انجمن تصویرگران ایران، در متن فراخوان این نمایشگاه چنین آمده است: نمایشگاه «مهاجرت» به دنبال نشان دادن هزاران کودک و خانواده‌های آنهاست که به دلایل مختلف از جمله خشونت، فقر و غیره مجبور به مهاجرت به مکانی امن در دنیا می‌شوند. هنرمندان نمی‌توانند تأثیر بر حکومت بگذارند یا فقر و خشونت را مهار نمایند یا مردم را مجبور به مهاجرت کنند، اما می‌توانند سطح آگاهی مردم را نسبت به واقعیت افزایش دهند.
تصویرگران، به‌عنوان قصه‌گویان بصری، می‌توانند با ارائه کارهایشان پرسش‎هایی را مطرح کنند یا چالش‌هایی را ایجاد کنند و همزمان می‌توانند نکات مثبت مهاجرت افراد اعم از فرهنگ‌ها و ایده‌هایشان را مورد توجه قرار دهند.

نمایشگاه در قالب چیدمانی، بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ کارت‌پستال را از تصویرگران همه کشورها به نمایش خواهد گذاشت. هرکدام از این کارت‌ها پرندهای مهاجر را در حال پرواز یا نشسته در آشیانه‌هایشان نشان می‌دهد. این چیدمان به فرهنگ و ایده‌های مهاجرت خارج مرزها انسانی، حصار و حریم‌ها اهمیت می‌دهد. همچنین این چیدمان شامل تصاویری است که توسط کارمندان و فارغ‎التحصیلان دانشگاه Worcoster انگلیس خلق‌شده و بخش بین‌المللی نمایشگاه کتاب‌های تصویری با موضوع مهاجرت را معرفی می‌کند.

در این نمایشگاه تصویرگران مشهوری همچون Isol از آرژانتین، Roger Melo از برزیل، Shaun Tan از استرالیا، برنده جایزه استرید لیندگرن 2011 و نویسنده مقدمه کاتالوگ نمایشگاه، Lavra Larlin و Petr Horacek از انگلیس و Marit Tornquist از هلند نیز شرکت خواهند کرد.

ما از دوستان تصویرگرمان دعوت می‌کنیم یک کارت‌پستال در اندازه ۱۰ در ۱۵ سانتی‌متر را شامل تصویرسازی پرنده‌ای روی کارت و پیامی نوشتاری مرتبط در پشت کارت برای ما بفرستند. این می‌تواند تصویرسازی واقع‌گرایانه از پرنده‌ای باشد که در کشور شما زندگی می‌کند؛ پرنده‌ای واقعی در فرهنگتان یا پرنده‌ای ساخته‌شده در ذهنتان باشد.

با فرستادن کارت پستال، شرکت‌کنندگان اجازه می‌دهند که ICPBS کارت آنها را به نمایش بگذارد و از اثر آنها در تبلیغات و انتشار هر دو سمت کارت در کاتالوگ استفاده کند. همچنین با فرستادن کارت‌پستال، شرکت‌کنندگان موافقت خود را اعلام می‌کنند تا کارت‌پستال اوریجینال آنها بعد از نمایشگاه، قسمتی از دارایی ICPBS شود و در کلکسیون دائمی آن قرار گیرد یا در هر فروش نیکوکارانه‌ای به فروش رسد.

شرکت‌کنندگان لازم است فرم اجازۀ بهره‌برداری برای استفاده از کارت را امضا کنند و برای Piet Grobler به نشانی ایمیل Pietgrobler123@gmail.com ارسال کنند. همچنین اوریجینال کارت‌پستال باید تا تاریخ ۱۵ ژوئن ۲۰۱۷ (برابر با 25 خرداد 1396) به آدرس زیر ارسال کنید:
MIGRATIONS exhibition
Taz Lovejoy
Digital Arts Centre
University of Worcester
Henwick Grove
Worcester
WR2 6AJ
United Kingdom

نمایشگاه «مهاجرت» که توسط دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان (IBBY) و خانه بین‌المللی هنر برای کودکان در براتیسلاوا (BIBIANA) حمایت می‌شود، در جنب نمایشگاه تصویرسازی کتاب براتیسلاوا در محل BIBIANA از تاریخ 9 تا 31 سپتامبر ۲۰۱۷ (مطابق با 18 شهریور تا 8 مهر 1396) برگزار خواهد شد.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
هويت ايرانى چيست و چگونه در آثار گرافيكى نمود پيدا مى‌كند؟/ گفت‌وگویی با ایمان راد